Zasilacze LED – jak wybierać, czego się (nie) bać?

Stosowanie lampek reflektorowych, zasilanych nawet dwiema żarówkami LED, o mocy, która nie przekracza czterdziestu Wattów zmniejsza wyraźnie użycie prądu. W sytuacji, kiedy konsumpcyjny styl życia coraz bardziej bije po kieszeni, jednym z odczuwalnych wydatków zostały eksploatowane coraz mocniej domowe media.

Wybierając oświetlenia wzbogacone przez zasilacz LED nie tylko oszczędzamy, lecz tworzymy urok w pomieszczeniu . Stylizowane na pomieszczenie służbowe i sale konferencyjne, lampy reflektorowe wybierzmy w paru konfiguracjach.

Ekscytuje Cię przedstawiany tutaj post? Jeżeli tak, warto zobaczyć również (http://dierre.pl/produkty-2/drzwi-o-zwiekszonej-odpornosci-wlamanie/synergy-out/) inne wartościowe artykuły, ponieważ one także są godne uwagi.

Najmniej wymagający rodzaj oświetlacza i taśmy wymagany jest do podświetlenia wyłącznie dekoracyjnego, w którym głównym zamiarem jest wieczorowa ekspozycja półek oraz książek. Innego rodzaju zasilacz LED winniśmy wybrać, gdy zamierzamy w sposób wyraźny podkreślić nasze dekoracje (które generują nawet trzykrotnie silniejsze światło). Inny zamiennik zostanie użyty do pomieszczenia, w którym postanawiamy czytać, bez użycia jednolitej lampy sufitowej.

żarówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED nie zrujnują naszego budżetu poprzez rosnące użycie prądu. Znając elementarne zasady zliczania mocy w lampach, a poza tym doboru do nich odpowiedniego zasilacza nie musimy pytać się eksperta w zakresie oświetleń. Jeśli ktoś z bliskich jest przysłowiową złotą rączką, a ustawienie zasilacza w domowych warunkach nie jest problemem, mamy z głowy samą instalację. Po wszystkim pozostaje cieszenie się warunkami, które stworzyliśmy dzięki reflektorom LED i dogranego do nich zasilacza.

Kiedy zdecydujemy się na oświetlenie o charakterze ekspozycyjno-dekoracyjnym warto zaopatrzyć się w zasilacz o większej mocy (wyrażanej w amperach).

Jeśli uważasz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to co stwierdzisz, kiedy przeczytasz więcej informacji z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tu oraz sprawdź.

Przy typowych lampkach pobieranie mocy prądu jest określane wartościami najsłabszego wyświetlacza, nie ma podobnych rozgraniczeń przy ustaleniumaksymalnej mocy. Z tą drugą wiążą się naturalnie dodatkowe koszty (poznaj więcej). Aby przekonać się, ile prądu pobiorą nam żarówki, pomnóżmy ich ilość przez ich moc. Tak dokonamy odpowiednich, rzetelnych obliczeń. Wynik da nam iloczyn będący wynikiem wyrażonym w miliamperach czy woltach. Wystarczy, iż zasilacz LED jaki trzeba kupić będzie równy albo większy od mocy wszystkich żarówek razem liczonych.