Wybieramy kurtkę na wycieczkę w góry

W sezonie zimowym, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera, ważny jest odpowiedni ubiór. Któż chciałby przecież drżeć z zimna zawsze gdy wychodzi na dwór pospacerować czy też w drodze do sklepu lub do szkoły.

Właściwie dobrana odzież, która zapewni nam komfort termiczny oraz uchroni nas przed warunkami atmosferycznymi jest szczególnie ważna gdy wybieramy się w Tatry czy też Karkonosze.

pudełko na prezent

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
O tym, że góry w okresie zimowym potrafią być wyjątkowo groźne nie ma chyba potrzeby tłumaczyć. Gdy udajemy się nawet na mały spacer na górskie szlaki, powinniśmy zachować szczególną ostrożność oraz zadbać o wyposażenie a także ubiór. Podstawowymi elementami na które powinniśmy zwrócić uwagę jest na pewno obuwie – zapewniające termiczny komfort, posiadające odpowiednią podeszwę oraz gwarantujące wysokie parametry jeśli chodzi o odporność na wodę. Drugim nieodzownym elementem jest odpowiednia kurtka. W ostatnim czasie szczególnym wzięciem cieszą się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, które są odporne na działanie wiatru oraz posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Należy jednakże pamiętać, iż ogromna większość tego rodzaju ciuchów nie ma właściwości, jakie zabezpieczą nas przed deszczem.
kurtki softshell

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach rozrosła się propozycja handlowa sklepów oferujących różnego rodzaju odzież, jaka na pewno przyda nam się w górach lecz również na biwakach czy dłuższych wędrówkach na łonie natury.

Obok sklepów górskich dobrze jest także sprawdzić miejsca, jakie zazwyczaj znane są przede wszystkim miłośnikom militariów. Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w jakim odnajdziemy bogatą ofertę przeróżnego typu sprzętu survivalowego, lecz przede wszystkim dobrej jakości odzież (pełen raport).