Wspomnienie Mikołaja – czas prezentów

Grudzień to miesiąc, w którym we wszelkich sklepach wydajemy znacznie więcej pieniędzy aniżeli kiedyś indziej. Jest tak, ponieważ w tym okresie przypadają dwie okazje, jakie wiążą się z tradycją dawania sobie podarunków.
Pomimo że obie wspomniane powyżej okazje w sposób ścisły wiążą się z katolicyzmem, nie przeszkadza to ateistom czy też wyznawcom innych religii w obchodzeniu związanych z nimi tradycji.

worek św mikołaja

Źródło: pixabay
To właśnie z tego powodu, iż tak kochamy Mikołajki i Gwiazdkę sprzedawcy w ostatnim miesiącu roku notują rekordowe zyski.

Odczuwasz nienasycenie? Chcesz więcej treści na ten temat? Dla nas to wyśmienita informacja. Więc kliknij po więcej (https://alena-firany.pl/przelotki-do-zaslon.html) w ten link i voila.

Niezależnie od tego, ile mamy lat, uwielbiamy dostawać prezenty. Sporo osób twierdzi, iż znacznie przyjemniejsze od tego jest obdarowywanie innych. Niezależnie od tego, w jakiej grupie jesteśmy, worek św. Mikołaja musi być pełen po brzegi. Zwłaszcza, jeśli mamy dzieci, jakie nadal wierzą, iż to właśnie ów święty, a nie przebrany tata przyniesie im prezenty, jeśli były grzeczne przez cały rok. Na początku grudnia nie jedynie wszelakie sklepy przeżywają istne oblężenie, także wypożyczalnie kostiumów mają licznych klientów. Chcemy, by naszym dzieciom prezenty dawał Mikołaj, by poczuły one atmosferę Świąt, chcemy zrobić im zdjęcia na pamiątkę. Z tego powodu pożyczamy stroje, jakie mają nas upodobnić do tego świętego albo odwiedzamy miejsca, gdzie taki Mikołaj wręcza podarunki.

biskupia czapka

Osoby bardziej religijne lub zwyczajnie które lubią historię z pewnością doskonale wiedzą, że prawdziwy święty Mikołaj ma niewiele wspólnego z czerwonym przebierańcem – nie nosił czapeczki z pomponikiem, na jego głowie była biskupia czapka, bowiem pełnił on taką funkcję.

Mało osób organizuje mikołajkowe spotkania z postacią przebraną w strój oddający realia historyczne, jednakże w razie czego również te stroje, aczkolwiek w mniejszej ilości znaleźć można w wypożyczalniach.