Współczesne układy regałów czyli wszystkie informacje na temat odpowiedniego powierzchni w magazynie.

Większość przedsiębiorstw korzysta podczas codziennej pracy z większego lub mniejszego magazynu. Szczególnie firmy handlowe i produkcyjne swoje magazyny przeważnie mają, gdyż muszą w nich trzymać towary, wyroby czy surowce. W miarę jak firma się rozwija może się okazać, że zaczyna brakować magazynowej powierzchni, i w takim przypadku możliwe są dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest postawienie nowego, większego magazynu, w którym wszystko będzie się mieściło.

http://www.nedcon.pl/

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi sposób to wykorzystanie obecnej powierzchni, stosując lepiej wykorzystujące dostępną powierzchni regałów- Nieodpowiednie moduły półek i regałów w wielu magazynach mogą ograniczyć możliwą powierzchnię o połowę, dlatego też warto zadbać o właściwe zaplanowanie całości. Nawet jeśli tego typu przebudowa będzie się wiązać z większymi inwestycjami, to koniec końców i tak się na tym zyska, zwłaszcza jeśli byłaby konieczna przeprowadzka w wyniku niedostatecznej ilości miejsca. Do zaprojektowania magazynu powinno się wynająć specjalistyczną firmę, mającą odpowiednie doświadczenie w takich pracach.

Największym problemem dla każdego magazynu będzie należyte zaplanowanie regałów. Sporo zależy od tego, jakiego rodzaju materiały i produkty będą trzymane w magazynie – całkowicie odmiennego ustawienia będą wymagać regały z półkami na drobne części, a innego systemy magazynowe przeznaczone do przechowywania długich przedmiotów takich jak pręty (hiperłącze) czy też rury.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł to znaczy, że wątek Cię bardzo zafascynował – kliknij odnośnik do strony (http://elmet-produkcja.pl/ciecie-plazma/), a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

W niejednym magazynie znajdują zastosowanie wielopoziomowe systemy magazynowe, dzięki ich zastosowaniu w wysokich magazynach możliwe będzie wykorzystanie całej przestrzeni, w zasadzie aż po sam dach.

Oprócz tego są one bardzo bezpieczne i wygodne dla pracujących ludzi, więc korzyści z ich zastosowania na pewno będą duże. Przy planowaniu powierzchni magazynowej na pewno trzeba też pomyśleć o tym, aby we wszystkie miejsca był łatwy dostęp. Warto przy tym uwzględnić możliwości rozbudowy, czyli na przykład zakup nowoczesnych wózków, jakie również powinny się na magazynie zmieścić.