Wielowiekowe zasady savoir-vivre w modzie męskiej

Mówi się, że to panie mają obsesję na punkcie przekształcającej się co roku mody, podczas gdy faceci najczęściej nie przykładają nazbyt uwagi do własnego stroju. Zdaje się jednak, że moda męska też jest obostrzona przez pewne uzusy, które składają się na stylowy wygląd faceta. Jednak w tym wypadku należy nadmienić, że reguły te są sztywne od dawna.

O czym powinien pamiętać mężczyzna, aby nie popełnić ubiorowego faux pas?

Garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

W szczególności najważniejsze jest porządny, niepoplamiony ubiór – ubrania zawsze muszą być uprane i niepogniecione. W przypadku koszul pojawia się problem – są niełatwe do porządnego wyprasowania, oprócz tego nikt nie chce tego robić. Ale czasami, przed kluczowym spotkaniem, powinno się oddać koszulę do firmy oferującej usługę prasowania, żeby nie wstydzić się później własnego nieporządnego ubioru.

Nie można także zapominać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru stroju – . Nic nie prezentuje się bardziej kiepsko niż za duże koszulki, czy za luźne spodnie. Wielu mężczyzn ma kłopot z doborem pasujących elementów garderoby – zwłaszcza, że każdy producent wrzuca na rynek trochę inaczej skrojone ubrania, które w rezultacie różnią się realnym rozmiarem pomimo tej samej rozmiarówki.

Zdaje się, że dbanie o schludność i adekwatny krój odzieży to przegięcie, ale faktem jest, że właśnie te elementarne kwestie mogą zadecydować o finalnym efekcie. Moda męska, podobnie notabene jak damska, charakteryzuje się regułami, które są niezmienne od lat.

Każdy facet powinien być zaznajomiony z tymi podstawami, aby nie wyglądać zwyczajnie niechlujnie. Wielu facetów ma kłopot z doborem elementów ubioru tak, żeby tworzyły one jednorodną całość, wzajemnie się uzupełniały i były dostosowane do okoliczności.

Zbytnio decydujemy się na nieszablonowość zapominając tym samym, że często klasyka jest bardziej odpowiednia. Najpoważniejsze wpadki modowe wśród mężczyzn to przede wszystkim te związane z ubieraniem garnituru.