Wakacje pełne promieni także na stopach, czyli w jaki sposób wybrać dobry fason, wzór i kolor obuwia

Wakacje to okres lekkich, naturalnych i ciekawych wyborów. Dobrze dobrane ciuchy, dodatki w formie kolczyków, okularów, torebki albo czapki to połowa sukcesu, trzeba również pamiętać o uzupełnieniu całości ciekawymi butami.

espadryle na koturnie

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W wakacje w modzie królują damskie sandały, espadryle na koturnie, balerinki i wyważone klapki. Letnie obuwie powinno spełniać parę podstawowych funkcji, a więc powinno być odpowiednio dobrane do stopy, która nie powinna wystawać z żadnej strony, buty nie mogą też ze stopy zsuwać się – sandał damski. Barwy butów powinny być adekwatne do stylu, albo we wzory do klasycznych ciuchów, aby je ożywić, lub proste w kolorach bieli, czerni, cielistych lub granatu do bardziej żywej garderoby. Obuwie musi być także odpowiednio dobrane do rozmiarów ciała, na cieńsze paski i obcas mogą pozwolić sobie kobiety szczupłe, a kobiety z pewną nadwagą powinny wybierać bardziej masywne modele.

Interesuje Cię istotna oferta zakupu tego typu towaru? Namawiamy więc do wejścia w podany link. Tam wyszukasz ich o wiele więcej.

Stosując te zasady unikniemy karykaturalnego wyglądu. Damskie sandały są raczej najpopularniejszym letnim obuwiem, odznaczają się tym, iż przeważnie posiadają odkryte palce i sporą część stopy, natomiast większość fasonów składa się z podeszwy oraz kilku paseczków w różnych formach. Pasują one właściwie do wszystkich letnich stylizacji, rzecz jasna pomijając spotkania biznesowe, gdzie jedynie zakryte buty jest dozwolone. Należy pamiętać też o tym, iż gdy chcemy ubrać sandały, stopy muszą być odpowiednio przygotowane, tj. wypielęgnowane, zrogowaciały naskórek usunięty a pedicure świeży.

Gorąco zapraszamy do przeczytania większej ilości artykułów na omawiany temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz stronę, na której zaprezentowane są podobne teksty.

Niepodważalnym hitem tegorocznych wakacji są espadryle, buty zdecydowanie wygodne, lecz nie nadające się do eleganckich stylizacji. Mamy dwa podstawowe typy tego obuwia, espadryle na koturnie, które uwydatniają kobiecość i te na płaskiej podeszwie, wizualnie przypominające kapcie, które pasują do stylizacji miejskich. Model na niskiej podeszwie wizualnie przypomina balerinki, ale jego podeszwa wykonana jest ze skręconego sznurka, a do niej przytwierdzony bardzo odporny materiał. Oba modele nadają się jedynie do niezobowiązujących stylizacji. Trzeba pamiętać, iż założenie do tego rodzaju butów skarpetek jest największym modowym grzechem – popatrz na Pantofelek24.

Przy wyborze letniego obuwia należy pamiętać o wygodzie oraz stylu. Jeżeli wybieramy buty we wzór kwiatowy lub geometryczny należy dobrać do tego subtelne dodatki oraz świeżą, stonowaną całość. Do obuwia w jednolitym kolorze można dobrać zarówno tą jednolitą wersje ubrań, jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie lub w niekonwencjonalne wzory, które uczynią stylizację bardziej ciekawą.