W naszym kraju jest cała masa przedsiębiorstw transportowych, które zajmują się szeroko pojmowaną dystrybucją

Na polskich drogach jest masa ciężarówek i TIR-ów. Jest to zauważalne dla każdego i nie chodzi tu wyłącznie o kierowców samochodów osobowych. Są świadomi także piesi lub właściciele domów, które znajdują się nieopodal dróg tranzytowych.
Jeżeli jesteśmy małą lub świeżo założoną spółkę transportową, to zapewne nie mamy jeszcze pieniędzy na zakup własnych aut.

Trzeba wówczas zastanowić się czy wynajem naczep nie jest dobrym planem na początku funkcjonowania. W sieci bez kłopotu znajdziemy firmy, które istnieją na rynku od lat i maja pozytywne opinie. Trzeba spróbować wynegocjować dla siebie najbardziej korzystne warunki. Chodzi zwykle o skorzystanie z miesięcznego ryczałtu lub opłaty za konkretne naczepy. Musimy zastanowić się i wybrać, która możliwość będzie dla nas najlepsza.
dach

Autor: Röben Ceramika Budowlana
Źródło: http://www.roben.pl

Nie zapominajmy, że warto podpisać umowę na dłuższy okres, gdyż wtedy możemy wynegocjować dobre dla nas stawki lub (kliknij aby zobaczyć więcej) pewne upusty. Jednak aby podjąć się co najmniej trzyletniej współpracy, musimy być pewni, że to przedsiębiorstwo jest pewne oraz rzetelne. Warto więc wcześniej prześwietlić ich sytuację finansową, czy nie mają długów i przeczytać w sieci jak traktują klientów i jak traktują sytuacje kryzysowe – czy pomagają czy udają wtedy, że klient wyparował i bagatelizują sprawę.

To bardzo istotne, jeśli i my mamy ochotę długo funkcjonować na rynku i w oczach swoich klientów wyglądać na profesjonalnych. Zatem wynajem naczep to doprawdy dobry plan, jeżeli podejdziemy do tego fachowo.