W jakiego rodzaju gadżety warto wyposażyć ucznia?

Na rynku dostępnych jest dzisiaj dużo gadżetów mogących ułatwić żywot uczniom. Powinniśmy zastanowić się, czy któryś z nich nie przyda się naszemu dziecku, w trakcie nauki w domu lub w szkole.

mebel

Autor: Zielone Dzieci
Źródło: Zielone Dzieci
I nie idzie tutaj o tradycyjne przybory typu zeszyt, kredka albo zakreślacz wielokolorowy. W nowoczesnych czasach dostęp do danych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem. Naturalnie w dalszym ciągu kluczowym źródłem wiedzy są szkolne podręczniki, jednakże w coraz to większym stopniu uczniowie korzystają też z Internetu. Podstawowym narzędziem służącym do przeglądania sieci będzie komputer. Jest to dzisiaj sprzęt nadzwyczaj rozpowszechniony, dostępny właściwie w każdym domu. To iż dziecko powinno korzystać w trakcie nauki również z komputera jest sprawą bezdyskusyjną. Do rozważenia jest tylko kwestia, czy lepiej kupić potomkowi bardziej efektywny komputer stacjonarny czy też przenośny laptop.
Następnym pomocnym gadżetem będzie budzik. Większa część z nas ma kłopoty z obudzeniem się każdego ranka. Jeżeli pragniemy aby dziecko nie spóźniało się do szkoły, należy zadbać ażeby wstawało o odpowiedniej porze. Z tego powodu każdy uczeń powinien posiadać w swoim pokoju przyzwoity budzik.

Nie czekaj – czytaj artykuł (pieczatki.pl/), jeżeli zaintrygowały Cię treści opisu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Pod wskazanym linkiem znajduje się dużo szczegółów.

Mnóstwo osób wykorzystuje funkcję alertu w smartfonie, ma to jednak swe wady. Telefon przecież nie zawsze zostawiamy przy łóżku. Bardzo często zdarza się, że kładziemy go w innym pomieszczeniu i o nim zapominamy. W smartfonie także szybko rozładowuje się bateria. Trudno polegać na narzędziu (zobacz globus piły), które może nas nie obudzić. Budzik jest za każdym razem na miejscu, zaś dzięki funkcji cyklicznego powtarzania alarmu, nie musimy go stale ustawiać. Czytniki e-booków są dobrą alternatywą dla klasycznych papierowych książek.

Można wyobrazić sobie sytuacje, że w nieodległej przyszłości zamiast ogromnej ilości książek dziecko nosiło będzie do szkoły tylko ów nieduży gadżet. Ekrany e-booków są tak samo przyjazne dla wzroku potomka, co klasyczne książki.