W jaki sposób założyć komis samochodowy?

Interesujesz się autami? Pomyśl o założeniu własnego komisu samochodowego. Wystarczy, iż znajdziesz odpowiednio zlokalizowany i zadbany plac, a prócz tego zatroszczysz się o interesującą reklamę swej działalności.

boisko do biegania

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega ów interes? Posiadacz pojazdu poleca sprzedaż własnego samochodu właścicielowi autokomisu. Ten pierwszy określa cenę, jaką chce uzyskać za pojazd. Właściciel komisu samochodowego zarabia na prowizji, jaka zostaje ustalona od sprzedanego wozu – w praktyce po prostu podaje cenę wyższą o marżę, jaka to właśnie zasili jego budżet.

Kliknij śmiało ten odnośnik – opublikowane tutaj uwagi z serwisu (http://intersport.pl/sporty/fitness-trening/sprzet-i-akcesoria-treningowe/torby-na-trening-reebok.html) na pewno są dla Ciebie ciekawe – tyczą się pokrewnej kwestii.

Autokomisy cieszą się wielkim powodzeniem wśród osób, które pragną pozbyć się starego wozu oraz kupić sobie nowy. Z jakiej przyczyny? Właściciel, wstawiając samochód do komisu, nie musi przejmować się całym procesem poszukiwania nowego nabywcy oraz sprzedaży. Całością zajmie się komis samochodowy. Może być to również sprzedaż samochodów dostawczych.

Dla posiadacza komisu samochodowego najważniejszy jest plac, na którym będą eksponowane samochody określone na sprzedaż. Jego nawierzchnia będzie zależeć od tego, ile aut zamierzasz prezentować. Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi bez trudności pomieścić minimum kilka – kilkanaście aut. Gdy rozkręcisz interes, być może potrzebować będziesz miejsca dla ponad 50, a wręcz 100 wozów. Pamiętaj, że klienci powinni mieć swobodne dojście do każdego z samochodów. Pamiętaj, iż liczą się wymiary po otworzeniu wszystkich drzwi samochodu – łącznie z bagażnikiem.

Na terytorium nawet najprostszego komisu samochodowego powinno znaleźć się również miejsce na biuro. W większości wypadków jest to kontener z blachy, lecz jeżeli ma to być ogromny autokomis, wtenczas zastanów się nad solidną konstrukcją.