W jaki sposób wybrać odpowiedni strój na pierwsze zajęcia tańca? Nasze rady

Pierwsze zajęcia tańca mogą generować nieco niepokoju. Oprócz tego, że myślimy, jak poradzimy sobie z pierwszymi figurami, musimy pomyśleć o tym, jakie ubrania oraz buty do tańca wybrać.
Pamiętajmy o tym, że powinny być wygodne i dobrane do rodzaju tańca, którego będziemy próbować.

Jest to główna i najbardziej ogólna rada. Wszystkie pozostałe będą po prostu opisaniem tej jednej wskazówki. Chociaż można pamiętać, że zajęcia z tańca to nie fitness i nie warto ubierać się na nie w workowate dresy. Taniec to jednak coś odmiennego i nawet przy pełnej energii zumbie rzadko widuje się ludzi w dresach.
Niezależnie od wybieranego tańca, na pierwsze ćwiczenie dla kobiet nadadzą się legginsy lub długie spodnie. Panowie również powinni wybrać po prostu długie spodnie. Ważne, żeby nie krępowały ruchów i nie sprawiały, że przy kolejnych krokach będzie się o nich myślało. To nie pozwala na skoncentrowanie się na słowach instruktora. W przypadku kobiet niekiedy sprawdzą się także luźne spódnice i sukienki. Ważne, by nie były zbyt krótkie i nazbyt długie. Optymalna długość spódnicy? Powinna sięgać za kolana. Wtedy nie będzie się podwijać ani nie ograniczy ruchu.
buty do tańca

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
Gdy chodzi o buty (sklep z butami) do tańca, zasada jest podobna. Powinniśmy czuć się w nich komfortowo. U pań obcas nie powinien być wyższy niż taki, w którym czujemy się naprawdę komfortowo. U panów w wielu gatunkach tańca sprawdzają się jazzówki. Stworzone do wykonywania tańca jazzowego, obecnie sprawdzają się również w innych gatunkach tańca, a także codziennego użytkowania. Ważne jest, żeby buty dla obu płci dobrze leżały i trzymały stopę. Kiedy myślimy o typach tańca, których nie tańczymy w parach, można zainteresować się specjalnym obuwiem, np. do hip-hopu. U kobiet jednak podczas pierwszych zajęć sprawdzą się zwykle baletki.
Z górną częścią stroju jest różnie. Mężczyźni przy tańcu towarzyskim powinni wybrać po prostu komfortowe koszule, a panie koszulki. Gatunki nowoczesne, jazz, hip-hop itd. nie wymagają wiele.

Jeśli chodzi o ubiór, może on być bardziej lub mniej przylegający do ciała, ale koszule u mężczyzn, tak jak spódnice u kobiet, powinno się zostawić w domach. Niewątpliwie wraz z rozwojem umiejętności będziemy wymieniać ubiór na coraz bardziej profesjonalny, jednak pierwsze zajęcia zostawmy na podpatrzenie ubioru u innych.