W jaki sposób niedrogo zrobić papierosy – metody dla oszczędnych

Teraz, mając do dyspozycji jedynie maszynkę do krajania makaronu albo prostą niszczarkę, można zrobić nieprawdopodobnie tanie papieroski.
Kto posiada dojście do netu, nie musi dużo płacić.

Wyjście ewakuacyjne tabilca

Źródło: hsu-notlichtwelt.de
W sieci aż roi się od ofert sprzedaży liści tytoniu. Kilogram tytoniu kosztuje ok. 10 – 25 zł. Za przesyłkę zapłacimy do tego około 10 zł. Kilo suchych liści można zatem mieć przeciętnie (z transportem) za 27 złotych. Kiedy już dysponujemy liśćmi, wypada je czymś pociąć. Rodacy i na to odkryli prosty sposób. W niewielkich ilościach, tylko na własne popyty możemy użyć ręcznej maszynki do krojenia makaronu . Dwukrotne przepuszczenie przez nie liści daje już całkiem fajną krajankę. Leniwi, a także mający większe popyty nikotynowe, używają zwykłych niszczarek do papieru. Można je nabyć już za 30 zł! Najtańsze gilzy (kontynuuj) papierosowe z filtrem kosztują ok. 7 zł za 500-700 sztuk.
marka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
A co ze zdrowiem? Jakie z papierosów będą bardziej szkodliwe: domowego wyrobu czy też pochodzące z kiosku? To stary spór między miłośnikami dawnych Sportów jak też Carmenów, już dawno rozstrzygnięty poprzez badaczów. Jedne oraz drugie mieściły jednakową nikotynę. Tyle że jedne niezmiernie śmierdziały i przez to mniej nęciły, zaś drugie miały kuszące smakowe dodatki. Poza tym Sporty wykonywano tradycyjnymi sposobami, zaś tytoń (więcej gilzy dark horse) podlegał zwyczajnej fermentacji.

W bardziej kosztownych papierosach stosowano sztuczne metody fermentacji liści, przed którymi eksperci ostrzegają (nabijarka do papierosów). Teraz starczy prosta nabijarka do papierosów, aby radować się domowym sposobem wykonanymi papierosami, dodatkowo mniej szkodliwymi.