Urządzenia oraz materiały do pakowania paczek.

Dzisiejsze wymagania dotyczące zwiększania wielkości produkcji i spadku kosztów przekładają się na powstawanie rozwiązań technologicznych wspierających ten proces. Szczególnie dla zakładów wytwórczych krytycznym parametrem jest czas. Na czas wytworzenia produktu oprócz jego wyprodukowania nakłada się także czas na opakowanie produktu.
 

Pakowanie w folie termokurczliwą

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/

Maszyna pakująca jest głównym elementem hali wytwórczej. Zależnie od rodzaju produktu mamy szeroki wybór. Istnieją maszyny poziome lub pionowe. Maszyny poziome przeznaczone są do zapakowania wyrobów stałych przesuwanych na taśmie. Może to być pieczywo, artykuły kosmetyczne, ciastka czy owoce. Za to maszyna pionowa zaprojektowana jest dla wyrobów sypkich typu ryż, żelki albo cukierki. Zależnie od wymagań jest do wyboru wielu producentów oraz rozmiary kartonów obsługiwane przez urządzenia pakujące. Ten rodzaj zapakowania produktu zagwarantuje mu bezpieczeństwo w transporcie oraz trwałość (dla produktów spożywczych).
 
Do transportu konieczne są również materiały opakowaniowe. Tu wszystko uzależnione jest od rodzaju i gabarytów danego produktu.

Czy zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej bolix tynk akrylowy i przeglądnij tam nowe zajmujące posty. Nie ociągaj się!

Drobniejsze elementy czy paczki najbezpieczniej przechować w pudełkach albo odpowiednich kopertach. Żeby zabezpieczyć je przed zepsuciem czy przewróceniem przyda się też rozciągliwa folia (zobacz http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/maszyny-flowpack-wet-wipsy/) typu stretch. Koniecznym elementem jest również taśma. Mamy do wyboru różnorodne taśmy pakowe. Można zastosować zwykłą szarą taśmą lub zadrukowaną. Jednak dla przewozu większych pakunków np. z przemysłu ciężkiego czy spożywczego bezpieczniej zastosować taśmy spinające. Taśmy różnią się od siebie parametrami wytrzymałościowymi albo współczynnikiem wydłużenia. Do każdego przewozu wymagane mogą być inne materiały.
 
Istnieje również cała gama drobniejszych urządzeń pakujących pomocnych zwłaszcza przy pakowaniu ręcznym. Te urządzenia przydadzą się także sprzedawcom działającym w zakresie sprzedaży przez Internet, gdzie niekoniecznie trzeba inwestować w profesjonalne maszyny taśmowe. Są to zwłaszcza zgrzewarki, pakowarki próżniowe, zszywarki i tym podobne. (Wiele unikalnych wiadomości w tej kwestii – link).