Udajesz się na dłuższą wędrówkę? Zabierz ze sobą żywność liofilizowaną!

Właściwie każdy, kto zawodowo uprawia jakiś sport, bez wątpliwości wie doskonale, jak bardzo istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości energii, dodatkowo we właściwych proporcjach, a równocześnie zawierającej wszelkie potrzebne składniki mineralne czy witaminy.

żywność liofilizowana

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Ty również udajesz się na jakąś daleką wyprawę, powinieneś zainteresować się, czym konkretnie jest żywność liofilizowana!
Dla kogo?
Jedzenie liofilizowane to bez wątpliwości doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy muszą zabrać ze sobą duży zapas żywności, a równocześnie na tych zapasach muszą przeżyć naprawdę długi czas . Dlatego właśnie żywność liofilizowana niemal uwielbiana jest przez wszelkiego rodzaju alpinistów lub miłośników wspinaczki. Równocześnie bardzo polecają ją również ludzie odbywający dalekie piesze wędrówki lub organizujący wyprawy rowerowe.

firmy - wizja

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są plusy takiej żywności?
Przede wszystkim żywność liofilizowana zajmuje naprawdę niewiele i jest bardzo lekka. Jeśli idzie się na przykład w góry z jednym plecakiem, z pewnością ma to wielkie znaczenie – dzięki procesowi liofilizacji możesz zabrać ze sobą o wiele więcej jedzenia niż w tradycyjnych warunkach.

Zainteresował Cię ten treść? To przejdź do oferty globus narzędzia, aby zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jednocześnie dobra żywność liofilizowana uwadnia się niesamowicie szybko, więc zazwyczaj już po paru minutach od potraktowania jej wrzątkiem będziesz mogła delektować się smakiem pysznego jedzenia.

Czy ma minusy?
Niektórzy sądzą, iż żywność liofilizowana smakuje znacznie gorzej niż w wypadku jedzenia tradycyjnego.

Jeżeli patrzeć na to z tej strony, na pewno jest w tym nieco racji, jednak należy pamiętać, iż w czasie procesu liofilizacji wyciąga się z jedzenia właściwie wyłącznie wodę, a przecież ta samodzielnie nie ma żadnego smaku!