Topaz, czyli tak zwany „kamień królewski” i kilka ciekawostek na jego temat

„Kamień królewski”, czyli kamień posiadający barwę złotego wina od dawna jest symbolem przepychu, gdyż dzięki jego barwie idealnie komponował się z królewską koroną.

praca

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniany kamień już za czasów starożytnych był uważany jako jeden spośród najbardziej drogocennych a także poszukiwanych kamieni i do tej pory jest niewiarygodnie popularny. Jak się jednakże przezywa ów kamień? Czytaj dalej, a się tego dowiesz!
Dość ciężki, twardy oraz bardzo przejrzysty klejnot – kamienie ozdobne od jubilera – posiadający blask prawdziwego ognia – w taki sposób istnieje możliwość w skróceniu opisać bardzo popularny w obecnej chwili rodzaj kamienia, czyli przepiękny topaz. Toraz jest najmocniej popularny z wymienionej WCześniej kolorystyki, jednak tak naprawdę występuje również pod całkiem innymi barwami, a nawet i ma możliwość być całkiem bezbarwny – charakterystyczny jednak jest w nim tak nazywany „efekt kociego oka”, który polega na rzuceniu bardzo migotliwych wiązek światła. Co do kwestii samych kolorów topazu, no to jak się okazuje najmocniej cenionym przez jubilerów jest ten o kolorze błękitu, który to bardzo często jest przezywany diamentem niewolników, czy rubinem brazylijskim, a nawet szafirem wodnym. Poza napomkniętymi powyżej barwami bez problemu możemy odnaleźć topazy także w barwach czystego niebieskiego, niebieskozielonego, czy żółtawozielonego, winno-żółtego, oraz o barwie pomarańczowej, różowej, bladofioletowej oraz fioletowoniebieskiej.

Istnieje możliwość również po wyróżniać te o kolorystyce czerwonej i czerwonofioletowej, które to tak naprawdę występują tu w niewiarygodnie bardzo różnych odcieniach. Co do samej kwestii szlifu topazów, to bywają one zwykle robione schodkowo lub brylantowo (kiedy chodzi o bezbarwne), oraz szlifowane „fantazyjnie”.

Intrygujący wpis? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) naszą kolejną witrynę, na której wyszukasz masę dodatkowych wątków.

/J]