Sprawdzone sposoby na naukę języków obcych w domowym zaciszu

Znajomość języka obcego to w dzisiejszych czasach standard. Jeśli zaobserwowaliśmy u siebie predyspozycje językowe, na pewno warto je wykorzystać.
Któż z nas nie chciałby bez skrępowania mówić po francusku? Niestety, często nasze chęci dotyczące wzięcia udziału w kursie językowym kończą się niepowodzeniem.

karteczki

Autor: N@ncy N@nce
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to przede wszystkim związane z wypełnionym po brzegi kalendarzem służbowym, a ponadto pracami domowymi. Pomimo iż pragnienie jest intensywne, ostatecznie chronicznie brakuje nam czasu. Gdy podliczymy dojazd do szkoły językowej, dodamy do tego godzinę korepetycji, powrót do domu, jak również czas konieczny do przyswajania nowej wiedzy – wówczas okaże się, że jest to po prostu niemożliwe. Są jednak inne możliwości. Języka obcego możemy uczyć się samodzielnie. Pomogą w tym tak zwane fiszki, czyli karteczki z wypisanymi tematycznie hasłami. Obecnie są one dostępne w każdej księgarni. Co ważne, tego rodzaju pomoc językową możemy przygotować samemu. Wystarczy przygotować małe karteczki – link| – i systematycznie umieszczać na nich nowe pojęcia, posługując się słownikiem lub podręcznikiem. Jedna strona musi zawierać obce wyrażenie, podczas gdy przeciwna – polskie tłumaczenie.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to bezsprzecznie świetne omówienie (https://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/brazylia/) tego tematu. Obowiązkowo to przeczytaj!

Stałe przyswajanie nowych zwrotów i kontrolowanie wiedzy na podstawie objaśnienia na drugiej stronie daje szanse na szybką naukę. Co ważne, te niewielkie karteczki można stale nosić przy sobie. W ten sposób efektywnie spożytkujemy czas w tramwaju, w pociągu lub czekając w kolejce do lekarza.

Podobno jak się czegoś bardzo pragnie, to nie ma rzeczy niemożliwych. Jak się okazuje, tak właśnie bywa ze znalezieniem czasu na edukację. Jeśli prawidłowo się zmobilizujemy, na pewno odniesiemy sukces.