Skąd brać pieniążki na założenie firmy?

Przed uruchomieniem przedsiębiorstwa, każdy zastanawia się nad fundamentalną materią – skąd wziąć pieniążki na firmę? Może to zabrzmi banalnie i nieprawdopodobnie, ale pieniążki leżą na ulicy.

Obrusy na stół

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com

Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw możemy otrzymać z rozmaitych źródeł a wcale nie będzie to bardzo trudne. Obok pieniędzy unijnych dofinansowania na uruchomienie firmy z Urzędu Pracy są najczęściej kolejną opcją wybieraną przez debiutujących biznesmenów. Fundusz Pracy zasilany jest ze składek przelewanych przez pracowników do ZUS-u.

Czeka na Ciebie istotna treść – należy wejść w podany link i w nim mamy dla Ciebie wiele kluczowych wątków.

Pieniążki te przeznaczane zostają na walkę z bezrobociem, staże i właśnie jako dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

kierownica Ford Focus

Autor: Mario von Berg
Źródło: http://www.flickr.com
Unia Europejska to w wyobraźni początkującego Przedsiębiorcy studnia bez dna, do jakiej w wypadku potrzeby za każdym razem możemy sięgnąć. Warto jednakże zorientować się wcześniej, jakie dokładnie daje nam możliwości. W obszarze pomocy z Unii Europejskiej będziesz mieć dwie możliwości dofinansowania – dotacje bądź mikropożyczkę.

Nie zwlekaj! Jeżeli interesuje Cię ten wpis, to kolejny ciekawy fakt ukryty jest w podanym linku. Zostaw nam swój wniosek – będzie nam niebywale miło.

To, z którego skorzystasz programu będzie zależeć tak od Twej teraźniejszej sytuacji (statusu, wieku, itd.) a także miejsca realizacji inwestycji. Znajdź dopłatę, która w Twoim wypadku wydaje się najbardziej korzystna. Wszelkie dane znajdziesz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy czy Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Pod żadnym pozorem nie rejestruj swojej firmy zanim nie dowiesz się, z których programów możesz korzystać oraz nie złożysz wniosku.

Wiele z nich określonych jest dla osób, które dopiero pragną założyć własną firmę, lecz jeszcze nie mają zarejestrowanej firmy. Proces pozyskania dotacji na start z Unii Europejskiej złożony jest przeważnie z paru etapów.