Sen – o co warto koniecznie się zatroszczyć, żeby wypoczynek nocny był faktycznie jak najbardziej efektywny?

Sen jest kategorycznie jedną z najistotniejszych potrzeb człowieka. Pozwala organizmowi się zregenerować. Trzeba wobec tego zatroszczyć się o to, by odpoczynek nocny był rzeczywiście jak najbardziej owocny.

Co najważniejsze, przed snem należy przewietrzyć sypialnie, nawet jeśli na dworze jest zimno. To absolutnie konieczność. Wietrzenie nie musi trwać długo, w tym czasie można wyjść do innego pomieszczenia, jeżeli nie lubi się zimna. Ponadto, sypialni nie można przegrzewać. Odpowiednia temperatura, jaka jest zalecana w czasie snu oscyluje w granicach 20 stopni Celsjusza. Należy zatroszczyć się również o prawidłowe wyposażenie łóżka. Znakomicie sprawdza się wysokiej jakości pościel flanelowa nowe tekstylia, która gwarantuje wygodę i jest łagodna dla skóry. Warto zainwestować też w specjalne narzuty młodzieżowe (-). Dlaczego? Chronią one pościel na łóżku przez zabrudzeniem, wobec czego na dłużej zachowuje ona świeżość.

Niezbędne są też narzuty dla dzieci . Kołdra z kolei musi zostać dopasowana do pory roku. Kołdry przeznaczone do wykorzystania w miesiącach letnich są cieńsze od kołder zimowych. Kolacja powinna zostać zjedzona najpóźniej na dwie bądź trzy godziny przez snem.

Opublikowane w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę tynk akrylowy, na której znajdziesz zbliżone zagadnienia.

Ma to nie tylko doskonały wpływ na figurę, gdyż w czasie snu metabolizm minimalizuje tempo pracy, ale również pozytywnie oddziałuje na układ trawienny. Niezbędne jest także unikanie picia kawy czy napojów energetycznych. Pomocnym rozwiązaniem jest w dodatku zrezygnowanie z oglądania telewizji, korzystania z komórek lub tabletów na krótko przed snem. Dużo lepszą alternatywą jest czytanie książek. Znakomicie, jeżeli sypialnia zostanie szczelnie zasłonięta przed promieniowaniem słonecznym.

narzuta dziecięca

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Planując utrzymanie stosowny rytm dobowy, stosowne jest postarać się regularnie kłaść oraz wstawać o tej samej godzinie, niezależnie od obowiązków. Organizm w ten sposób będzie przyzwyczajony do pewnych rytuałów, co może zaowocować zniknięciem problemów ze snem i rannym wstawaniem. Oczywiście, koniecznie trzeba dać ciału czas na przyzwyczajenie się do nowych pór snu. Bardzo ważny jest też optymalny czas snu. Najczęściej występuje przekonanie, że 8 – 9 godzin snu to dobra ilość, natomiast w ciągu dnia można zdecydować się na półgodzinną drzemkę. Zobacz też