Sam billboard to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze konkretna wiedza, ażeby go najlepiej zaprezentować

Jaki billboard spowoduje, że reklama będzie działać? Jak stworzyć taki rodzaj billboardu, który będzie gwarantował właściwą skuteczność? Mnóstwo osób, które trudnią się projektowaniem przekazów reklamowych umieszczanych na zewnątrz za najistotniejsze uważa kierowanie się gustem, kreatywnością czy interesującą grafiką, w międzyczasie jednak nie pamiętając o najważniejszym zadaniu billboardu, czyli, aby dokonać sprzedaży, trzeba umieć przyciągnąć wzrok, przekaz reklamowy musi zostać zapamiętany. W ten sposób został najlepiej zaprojektowany billboard.

biollboard

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy więc, że konieczna jest partykularna wiedza z zakresu percepcji, czyli tego, jak spostrzegamy, a jednocześnie o tym, w którym miejscu dana reklama powinna zostać zamontowana – sprawdź billboardy. Dostrzeżenie reklamy umieszczonej na zewnątrz ma w tak naprawdę charakter zmieniający się. Klient vsc tajemniczy klient ciągle się porusza, więc oddziałowują na jego postrzeganie prawa dotyczące obiektów dynamicznych. Tego typu więc percepcja rządzi się własnymi prawami, zgoła odmiennymi niż przykładowo percepcja reklamy prasowej. Powinniśmy również pamiętać, iż znaczna część billboardów zamontowana musi być pod kątem, co znacznie zakłóca odbiór przekazu reklamowego.

Ważne więc, aby dobrać odpowiednie wielkości czcionek i wielkości obiektów. Najważniejszym błędem w tego rodzaju przekazie reklamowym są przykładowo za małe kontrasty. Typografia które się poruszają więc mogą rozmazywać się z tłem, więc reklama staje się nieczytelny. Odmienne, bardzo ważne zasady kontrastu w tego typu reklamie to na pewno pora roku o obiekty, które znajdują się za billboardem – kliknij. Powinniśmy pamiętać, że potencjalny klient, który

billboard

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

powierza nam zrobienie takiej reklamy pragnie, aby była ona widoczna nie tylko rano i po południu, ale także wieczorem. Nawet, gdy tego typu reklama zostanie oświetlona to w końcu pozostają miejsca mniej widoczne.

Tworząc więc przekaz reklamowy na jesień i zimę nie zapominajmy, by właściwie kontrastowała ona z tłem. Z drugiej strony, tworzenie reklamy na wiosnę i lato też ma pewne wymagania, taka reklama powinna być doskonale dostrzegalna w mocnym słońcu. pamiętajmy więc o tych wskazówkach, ponieważ billboard zapewnia mnóstwo możliwości, warto więc je wykorzystać.