Rodzaje okresowych przeglądów placów zabaw

Place zabaw są to miejsca, w jakich bardzo często bawią się małe dzieci. Mają one zapewnić bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu. Dlatego wiążące w Polsce prawo nakłada obowiązek przeprowadzania okresowych przeglądów takich miejsc.

Nowoczesna kuchnia

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Peugeot

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Na zarządcach placów zabaw spoczywa zadanie realizowania 3 rodzajów przeglądów okresowych. Regularne przeglądy, tak zwana rutynowa kontrola placu zabaw – musi przeprowadzana być nie rzadziej aniżeli co 7 dni.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na omawiany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny (https://libeli.pl/branze/branza-elektryczna-elektroniczna/).

Ich celem jest zweryfikowanie uszkodzeń na terenie placu zabaw, będących rezultatem, m.in. zaśmiecania, wandalizmu albo negatywnego oddziaływania warunków pogodowych. Podczas rutynowej kontroli powinno się więc sprawdzić poprawność funkcjonowania urządzeń . Do wykonywania przeglądów regularnych zobligowany jest administrator placu zabaw, dla przykładu właściciel, osoba administrująca posiadłością lub osoba przez nią wyznaczona. Przegląd okresowy placów zabaw to niezwykle ważna rzecz chroniąca nasze maluchy.

garnitur

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonalna kontrola powinna przeprowadzana być przynajmniej raz na 1-3 miesiące. Swym zakresem obejmuje czynności związane z kontrolą rutynową, jak także oszacowanie funkcjonalności oraz stabilności wyposażenia placu zabaw. Idzie więc o zweryfikowanie stanu poszczególnych fragmentów przyrządów, a także stanu płotu, czy też nawierzchni.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również zegarek damski armani exchange inne informacje na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Zgodnie z obowiązującym prawem, kontrolę powinien uskutecznić właściciel albo zarządca nieruchomości bądź jednostka przez nich desygnowana.

Doroczna kontrola podstawowa winna przeprowadzana być nie rzadziej niż co 12 miesięcy. Jej celem jest całościowa ocena poziomu bezpieczeństwa miejsca do zabaw. Podczas inspekcji sprawdzany jest stan fundamentów, stan zużycia urządzeń jak też nawierzchni.