Radca prawny czy może adwokat? Kogo wybrać?

Rozwód? Sprawa karna ? A może nieuczciwy kontrahent? Do kogo się zgłosić do adwokata czy może radcy prawnego?
Czym odróżnia się prokurator od sędziego potrafi wskazać praktycznie każdy.

Z odróżnieniem adwokata od radcy prawnego będzie już jednak trochę gorzej. Nic w tym zadziwiającego w poprzednich latach można było spostrzec dążność do zacierania różnic pomiędzy tymi dwoma fachami. Nie zmienia to jednak faktu, iż są to nadal dwa oddzielne zawody. Z punktu spostrzegania normalnego obywatela ważne by mieć pojęcie do kogo zwróć się po pomoc.

pomieszczenie magazynowe

Autor: Bob Mical
Źródło: http://www.flickr.com
Praca radcy prawnego opiera się głównie na udzielaniu wskazówek prawniczych, przygotowywaniu opinii prawnych a także przygotowywaniu projektów prawnych akt. Radca może: szczegóły pod linkiem urbanski.pl występować również przed sądami oraz urzędami. Tak radca prawny jak także adwokat uznani są za zawody zaufania publicznego. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że radca zostać może (więcej pod adresem http://welldent.pl/adwokata jest natomiast świadczenie pomocy prawnej, w szczególności udzielanie wskazówek, przygotowywanie opinii prawnych jak też opracowywaniu projektów akt prawnych. Adwokat w większości wypadków posiada swoje wizytówki Radca prawny tak samo jak adwokat występuje przed urzędami jak też sądami.

Gdzie przeto różnica? Jak napomykano wcześniej adwokat nie może zostawać w stosunku pracy jak też może wykonywać własny fach jedynie w drodze działalności gospodarczej ewentualnie jako udziałowiec spółki.