Propozycja na urlop na rowerach

Projekt na urlop na rowerze jest idealny dla ludzi aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem jest możliwość dotrzeć wszędzie. A w poniektóre miejsca na dwóch kółkach warto się wybrać w szczególności. Eskapada rowerowa jest też doskonałym wyjściem na spędzenie czasu na łonie przyrody, również poznanie nieznanych romantycznych miejsc, które na co dzień omijamy. W Polsce jest wiele szlaków rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i tych mniej wprawionych. Interesującą trasą rowerową jest ta, która łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przepoławiająca Półwysep Helski to atrakcyjny zakątek dla turystów. Helska ścieżka stanowi bez wątpienia znaczący turystyczny walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednakże zaliczać się do doznań z rodzaju trochę ekstremalnych. Nawierzchnia zmienia się kilkukrotnie, z początku żwirowo-piaszczysta przechodzi w nierówną kostkę, później gdzieś przed Władysławowem staje się o wiele równiejsza, by z kolei wieść prostą, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść absolutnie, albo dzielić mały chodnik z pieszymi, którzy w dodatku nie respektują rowerowych oznakowań.

Czy masz ochotę poznać rozważany problem od innej strony? Nic prostszego – po prostu wejdź na ten odsyłacz, ponieważ więcej zobaczysz tu.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą trasą jest trakt drewnianych świątyń dookoła Puszczy Zielonki, który liczy 102 km. W ubogaconym terenie zorganizowano park krajobrazowy z kolekcją drzew. Da się tu znaleźć około 2 tys. rodzajów drzew i krzewów, zarówno miejscowych, jak i egzotycznych. Dalej, szlak wiedzie zielonym, a dalej czerwonym szlakiem, gdzie jest możliwość podziwiać urocze terytoria Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach można sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas w tym miejscu ładny widok, świetna baza turystyczna, również możność orzeźwienia się w mijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach można odszukać sielskie trasy na wyprawę rowerową, nawet taką z małymi potomkami w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.

Nasz artykuł jest doprawdy interesujący? Myślimy więc, że przypadnie Ci do gustu też moja strona internetowa (http://ekotur.wroclaw.pl/), gdzie jest wiele dodatkowych szczegółów.

n. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeśli ktoś chciałby wypocząć od roweru, można sobie zrobić przerwę na żaglówkę, albo jakby komuś było za dużo roweru, w podróż jest możliwość wpleść relaks na żaglówce, bądź spływ kajakowy Rospudą.