Poszukujesz szafki pod umywalkę? Zorientuj się, jaką warto mieć na względzie

Aranżowanie łazienki domaga się zwrócenia uwagi na wiele spraw, a jedną z nich jest dobór właściwych mebli, w tym szafki pod umywalkę. Nie wystarczy wybrać pierwszą szafkę, jaka wpadnie nam w oczy, gdyż jest kilka kwestii, jakie powinniśmy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wybranie jednej z nich.

szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym elementem jest materiał, z jakiego wykonana jest szafka. Łazienka to pomieszczenie, w którym nie da się uchronić przed rozlaną wodą czy unoszącą się parą wodną, zwłaszcza po kąpieli, toteż powinniśmy wybrać firmę, jaka używa materiałów wilgocioodpornych. W innym wypadku może się okazać, że po kilku miesiącach meble rozwarstwiają się, przez co już w ogóle nie wyglądają estetycznie.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to wejdź na ten link – to bardzo użyteczna strona (http://www.meblemwm.pl/fotele-uszaki), która również będzie warta Twojej uwagi.

Producent mebli łazienkowych powinien gwarantować stosowanie odpowiednich tworzyw bądź specjalnych zabezpieczeń, np. lakierów, które ochraniają przed wilgocią. Drugą kwestią jest rozmiar szafki. Na konkretny wymiar zasadniczy wpływ ma oczywiście rozmiar umywalki. Szafka powinna gwarantować wygodne stanie przy zlewie i najlepiej nie sięgać do podłogi. Przy zlewie nieraz gromadzi się woda, więc lepiej jest ją od razu wytrzeć, niż miałaby wpływać pod meble i niewłaściwie wpływać na ich kondycję. Szafka musi być również odsunięta od ściany, umożliwiając swobodne krążenie powietrza i minimalizować ryzyko jej zniekształcenia. Z gabarytami szafki pod umywalkę nierozerwalnie powiązana jest jej pojemność. Szafka musi zmieścić kosmetyki bądź płyny do mycia łazienki, gdyż mało kto lubi trzymać rzeczy na wierzchu. Zamknięte za drzwiczkami prezentują się dużo lepiej, aniżeli porozstawiane na podłodze. Szafki z drzwiczkami w każdym miejscu mają gustowny wygląd i gwarantują czystość łazienki, ponieważ kurz najbardziej zbiera się na otwartych przestrzeniach. Należy też pamiętać, aby dopasować wygląd szafki do pozostałych mebli i aranżacji całej łazienki (zobacz lampy kryształowe do łazienki) (zobacz: producenci mebli łazienkowych). Najistotniejszy jest kolor i ogólny design. Chociaż białe szafki są najpopularniejsze, to czasem dobrze jest zaszaleć, by dodać łazience charakteru.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już orientujesz się, w jaki sposób powinieneś wybierać właściwe szafki łazienkowe. Dobrze jest zainwestować więcej pieniędzy, lecz cieszyć się dobrej jakości, funkcjonalną szafką pod umywalkę, jaka będzie nam służyć przez wiele lat, aż zdecydujemy się na następną zmianę aranżacji i będziemy chcieli wprowadzić nowe pomysły.