Perły – a więc, następny tekścik pochodzący z rodzaju: co warto na ten konkretny temacik wiedzieć?

Słysząc słowo „perła”, zazwyczaj posiadamy dwa skojarzenia: 1. Widzimy morze oraz plażę, na której to znajdujemy muszelkę, wewnątrz której to – gdy ją po otwieramy – znajdujemy malutką kuleczkę, która to sprawia nam bardzo dużo radości; lub Drugi – Wyobrażamy sobie jakąś konkretną elegancką, najczęściej starszą panią, noszącą na szyi (lub bardziej rzadko nadgarstku) cały sznurek po oblekany tą konkretną masą, nazywaną „masą perłową”.

I zazwyczaj na tym zakańcza się nasza wiedza.

Nasz artykuł wydaje się być interesujący? Masz chęć na więcej wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj (https://autopart.pl/busko) w podany link.

Jednak perły posiadają więcej ciekawostek, niż może się nam zdawać…

trening

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
kuchnia

Autor: HomeAid Northern Virginia
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim perły mają w posiadaniu dwa kryteria podzielenia ich ze względu na ich pochodzenie – istnieją perły słodkowodne, jak i z wody słonej. Mamy możliwość je nie posiadając problemu także podzielić ze względu na barwę, gdyż wbrew pozorom, na „perłowej bieli” się nie kończą. Istnieją perły: białe, Kremowe, kremowo-różowe, kremowo-różowe typu tak nazywanego „fancy”, zwyczajne „fancy”, różowe, niebieściutkie, a nawet i koloru brązowego oraz czarne. Ich kształt także nie kończy się na postaci okrągłej, albowiem poza nimi rozróżniamy perły: tak zwane „barokowe”, w kształcie kropelki, guziczka czy ziarna, tak nazywane ” połówkowe”, czy „ćwiartkowe” i parę innych.

Warto napomknąć, iż perły nie jedynie mamy możliwość odnaleźć wewnątrz morskiej toni, ale są one również hodowane we napomkniętych z początku warunkach słodziutko jak i słonowodnych – dzięki temu powstały różne rodzaje perełek, w tym tak zwane „Akoya”, czy też „Thaiti”, perły Mórz Południowych, a także tak zwane perełki „Shell”.

Jeżeli ten temat Cię zaintrygował, to na pewno zainteresuje Cię także nowa treść (http://transng.pl/) na omawiane zagadnienie, gdyż również zawiera ciekawe informacje.

Perełki same w sobie są z masy lub macicy perłowej, które to właściwie od zawsze posiadały swoją cenę.