Otwierając przedsiębiorstwo o niektórych rzeczach po prostu powinieneś się dowiedzieć, jeżeli masz pytania, poczytaj na stronie internetowej Zus-u

Posiadanie własnej firmy to potrzeba zapoznania się z licznymi ustawami, pamiętania o ważnych terminach i zapłatach, bez tego naprawdę nie da się funkcjonować.

Właściciel firmy ma obowiązek wiedzieć, że powinien postępować wedle ustalonych zasad i obowiązujących przepisów, gdyż w odmiennym przypadku mogą mu zagrażać konsekwencje. W wypadku, jeśli ma jakieś wątpliwości, może skontaktować się ze specjalistami z Zus-u albo zasięgnąć informacji na stronie sieciowej rzeczonej instytucji.

Pracownik musi dostać opiekę na dziecko

Każdy rodzic ma prawo skorzystać z pełnopłatnego dodatkowego wolnego do wykorzystywania na opiekę nad dzieckiem, jest to dwa dni urlopu w ciągu roku. Opieka na dziecko dobra strona może być wykorzystana za jednym razem albo rozdzielona na dwa razy. Co istotne: są to pełnopłatne dni wolne, a rodzic ma prawo je wziąć bez podawania przyczyny. Właściciel firmy nie może odmówić udzielania takiej „opieki”. Warto zapamiętać, że w wyjątkowych sytuacjach, jak chociażby choroba bądź zamknięte przedszkole rodzicom przysługuje także inny rodzaj urlopu na opiekę, nie jest on jednak już pełnopłatny.

Składki należy opłacać i to w terminie

składki podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to składki zdrowotne i emerytalne czy zobowiązania podatkowe – wszystkie opłaty na rzecz instytucji bądź urzędów trzeba realizować w podanym terminie, w innym przypadku zostają naliczone odsetki za zwłokę – sprawdź kompletną propozycję pod adresem. W sytuacji, kiedy nie wie się, ile w sumie trzeba zapłacić rzeczonej instytucji, można odwiedzić jej stronę sieciową i szukać aplikacji kalkulatora. To profesjonalny program, który pozwoli obliczyć pełne zaległości i właściwie wcześnie przyszykować się do wpłaty pod względem zdobycia potrzebnej gotówki.

Można odliczać składki

Właściciele firm powinni wiedzieć, że jest tak opłacalna alternatywa, jak odliczenie składek zus kliknij w źródło od dochodu. Muszą być naturalnie spełnione wskazane warunki, a najistotniejszym z nich jest terminowe opłacanie tychże składek. Odliczeniu mogą podlegać składki, jakie przedsiębiorca dobrowolnie wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy samodzielnie uiszczający składki w odpowiedniej chwili dokonują odliczeń, obniżając wartość zaliczki na podatek dochodowy w określonym miesiącu lub kwartale, za który zostały opłacone.