Od jakiegoś czasu Skarbówka stara się iść z postępem i ułatwiać obywatelom tego kraju funkcjonowanie

W tym roku składanie sprawozdań finansowych było po prostu łatwe dzięki nowatorskim rozwiązaniom wprowadzonym przez Urząd Skarbowy.
Już od pewnego czasu możemy zaobserwować, że nasze urzędy starają się wyjść naprzeciw potrzebom Polakom.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Zaczęło się od tego, że na przykład da się już wiele spraw załatwiać w sieci. Tak było także już od jakiegoś czasu z formularzem PIT, który składaliśmy do Urzędu Skarbowego. Można było to zrobić przy użyciu komputera i nie trzeba było przeżywać ciężkich chwil w kolejkach do okienka. Z tej opcji korzystali z reguły ludzie młodzi, ponieważ emeryci nie umieją zbyt sprawnie obchodzić się z internetem. Zazwyczaj obawiali się, że coś poplączą i dlatego woleli składać formularz w tradycyjnej wersji papierowej. W tym roku nadszedł przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas w końcu sam.

Niezbędne są Ci dodatkowe informacje na ten interesujący temat? Więc nie zwlekaj i przejdź do nowego tekstu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

To ogromny krok do przodu. Więc Polacy, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na potomstwo czy na internet) nie musieli niczego robić. Jeżeli przykładowo jakiś senior ma emeryturę, ale nie jest zatrudniony dodatkowo w żadnej firmie, to urząd rozliczył go samodzielnie na podstawie dokumentów przesłanych z ZUS. I to by było na tyle. Nie trzeba się martwić, wypełniać formularze i jeździć do Urzędu Skarbowego.

W sumie duża część społeczeństwa, która jest na emeryturze (ale nie tylko oni, a wiele większa grupa osób), może nareszcie najnormalniej w świecie zapomnieć o dokumencie PIT raz na zawsze. Cóż za ulga i mniej trosk dla znacznej części polskiego społeczeństwa.