Od jakich czynników zależy cena banera reklamowego?

Bannery reklamowe to dziś jeden z najpopularniejszych typów nośnika reklamy zewnętrznej. Dzięki ich olbrzymim możliwościom wykorzystania, dużej wytrzymałości na różnego rodzaju warunki meteorologiczne, są one bardzo często używane zarówno przez właścicieli większych przedsiębiorstw, jak i relatywnie małych oraz średniej wielkości podmiotów.
Należy jednak stwierdzić, że analizując różne propozycje firm, które specjalizują się w wydruku banerów, bardzo łatwo się zgubić w gąszczu danych, parametrów czy też cen.

Czy dla przykładu gruby banner jest zapewnieniem większej trwałości, czy wyższa opłata znaczy bardziej korzystną jakość – na te kwestie odpowiemy w niniejszym artykule. Jeżeli Ty też zadajesz sobie takie pytania, koniecznie dowiedz się więcej. Nierzadko zdarza się tak, że dwa banery o niezwykle podobnych właściwościach na pierwszy rzut oka niezwykle się różnią ceną. Oba bannery reklamowe są matowe, posiadają także analogiczne wymiary i dokładnie taką samą gramaturę. Skąd zatem bierze się odmienność w cenie.
Dermatoskop

Autor: kellinahandbasket
Źródło: http://www.flickr.com
pudełko

Autor: home&you
Źródło: home&you

Niezwykle często jest to wywołane innymi wartościami zagęszczenia splotu czy grubości nitki. Wbrew powszechnej opinii, grubszy materiał w żadnym przypadku nie znaczy, że jest trwalszy. Znacznie ważniejszym od grubości aspektem jest gęstość splotu wewnętrznej przędzy. Jest to taki parametr, który określa ilość pojedynczych nitek na cal lub na centymetr. Im bardziej znacząca będzie gęstość splotu, tym będzie on bardziej odporny na przeróżne uszkodzenia mechaniczne czy czynniki atmosferyczne. Bardzo duże znaczenie ma także grubość nitki, która określana jest parametrem pod nazwą Dtex.

Im ta grubość nitki będzie bardziej znacząca, tym będzie ona solidniejsza, natomiast materiał będzie trudniej rozerwać.

To bardzo wiarygodna oferta omawiająca podnoszone w tym tekście zagadnienia, więc kliknij ten link, żeby też ją poznać.

Przeglądając ceny banerów, oprócz typowych parametrów należy zwrócić uwagę także na te aspekty, które określają gęstość splotu czy też grubość nitki.