Obecnie coraz częściej możemy usłyszeć głosy, zgodnie z którymi ludzie zaczynają odrzucać standardowy kanon piękna i zaczynają wybierać nieco większe kształty.

Obecnie mamy styczność z dwoma równoległymi trendami. Co prawda nadal możemy zauważyć tendencję do idealizowania wizerunku gwiazd oraz celebrytów, przy pomocy różnorakich programów graficznych, jednak coraz częściej możemy usłyszeć głosy, zgodnie z którymi ludzie odrzucają ten kanon piękna i zaczynają wybierać nieco większe kształty.

odzież

Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com

Na przestrzeni lat definicja idealnego wyglądy ulegała wyraźnym zmianom. Obecnie wprawdzie na salonach nadal króluje pogląd w ramach którego kobieta musi być bardzo szczupła i wysoka.

Gorąco namawiamy do poznania większej ilości artykułów na poruszany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (https://rarist.pl/nowe-zegarki/najnowsze-produkty/montblanc.html), na której zaprezentowane są dodatkowe dane.

Naturalnie tylko niewielki procent kobiet, ma genetyczne uwarunkowania, aby tak wyglądać, dlatego telewizja stosują oprogramowania graficzne, żeby podrasować wygląd tych kobiet, które wspomnianych standardów nie spełniają. Ostatnio pojawiła się jednak tendencja do odchodzenia od niemożliwych do zrealizowania ideałów, na rzecz dużo bardziej klasycznych sylwetek, nawet gdyby miały one pewne niedoskonałości, na przykład lekką otyłość. Na bazie tego trendu powstały liczne sklepy dla puszystych, w których kobiety o większych wymiarach mogą znaleźć ubrania odpowiadające ich wymogom – sprawdź na Istotnym aspektem w przypadku tego typu sklepów jest jakoś użytych materiałów oraz dostosowanie się do obecnej mody. Przy tak znaczącej konkurencji zarówno sklepy jak i wytwórcy nie mogą pozwolić na produkcję ubrań w staromodnym stylu, więc wszystko musi być uszyte w najnowszych fasonach i kolorach. To samo dotyczy również ubrań dla panów. Butiki z odzieżą męską, stają się tak samo popularne jak ich wersje dla kobiet. Właściwie w każdym istotniejszym mieście, jak na przykład Poznań, możemy zauważyć liczne reklamy typu: odzież męska duże rozmiary, czy też sklep XXL – więcej informacji na Wynika to z faktu, że ludzie przestają się krępować z powodu braku doskonałości swoich ciał, a zamiast tego próbują wyglądać na tyle korzystnie, na ile pozwala ich sylwetka. Takie podejście do sprawy jest bardzo dobre dla naszego zdrowia mentalnego, ponieważ w efekcie przestajemy się zamartwiać naszymi wadami i zaczynamy akceptować swoje ciało.

Reasumując obecnie możemy zaobserwować trend, zgodnie z którym rosnąca liczba osób przestaje dążyć do wyidealizowanych kształtów, na rzecz zaakceptowania własnych niedoskonałości. Jest to korzystne podejście, które wpływa korzystnie na naszą samoocenę, i dalej na nasze zdrowie psychiczne. Należy jednak pamiętać, iż nie możemy popadać w następną skrajność i całkowicie przestać dbać o siebie, a jedynie stawiać sobie sensowne cele, które jesteśmy w stanie zrealizować.