Nowości w świecie męskiej mody są dla niektórych panów zagadnieniem tabu, co nie zmienia faktu, że młodzi dżentelmeni i ludzie biznesu lubią i muszą dobrze się ubrać

Redagując tekst o modzie męskiej już na wstępie należałoby stwierdzić, że z założenia mężczyźni nie lubią poruszać zagadnień tyczących się trendów obowiązujących w dzisiejszych latach. To, co było modne niegdyś, bywa zakładane przez niektórych, zwłaszcza tych starszych dżentelmenów, i teraz. Nie w każdym przypadku jest to kwestia przyzwyczajenia – niekiedy spodnie uszyte przez nieżyjącego już krawca leżą bardzo dobrze i naprawdę szkoda wyrzucać tych starych ciuchów.

Męska moda

Autor: Che Rosales
Źródło: http://www.flickr.com
Moda męska, podobnie jak ta kobieca, zmienia się z roku na rok. Jednakże faceci raczej nie przywiązują szczególnej wagi do tego faktu. Nie zaciekawia ich temat nowości i tego, co jest trendy. Wyjątkiem od wspomnianej zasady mogą być szczególne ceremonie w rodzinie, gdy trzeba wybrać się na sprawunki i nabyć nie tylko elegancki garnitur, lecz i półbuty, a nawet drobne akcesoria, czyli np. spinki do rękawów koszuli z długom rękawem.
Moda męska nieczęsto bywa obiektem zainteresowania ze strony pięćdziesięciolatków. Nieco odmienne rzecz ta się przedstawia w przypadku nastolatków. Tacy mężczyźni chcą przypodobać się swoim rówieśnicom. Na nową limuzynę nie każdego stać, lecz na nową oraz modną koszulę już tak. Zresztą strój wierzchni to jeszcze nie wszystko. Dla uzupełnienia garderoby niezbędne bywają także dodatki, czyli podczas pory zimowej szaliki, a letnią porą pasek skórzany podtrzymujący przewiewne szorty. Interesujące dane: mokasyny męskie marki kacper.
Sekretem szykownego ubrania jest kompetencja, z jaką dana osoba komponuje poszczególne części garderoby. Nie wystarczy bowiem zakupić drogie klapki, lecz przy okazji nie zapominać o tym, żeby nie zakładać do nich skarpetek, nawet jeśli są ze sklepu firmowego. W codziennym życiu reguły tyczące się komponowania konkretnych ubrań i dodatków do nich są mniej bezwzględne niż te, które obowiązują w świecie wielkiego biznesu. Dla zainteresowanych: szykowne mokasyny męskie ecco.

Modny mężczyzna

Autor: Digel
Źródło: Digel
Biznesowa moda męska jest dość monotonna. Bez względu na liczbę wiosen zarządcy, jego prezencja nie może pozostawiać nic do życzenia. I w żadnym razie nie chodzi tutaj tylko o to, by ubrania wyjściowe były najwyższej jakości. Fachowcy od idealnego wizerunku przypominają, że dodatki do strojów mogą wzbudzić ufność wśród rozmówców bądź przeciwnie, z kretesem podkopać autorytet danego biznesmena. A kompozycją, która podobno potrafi uczynić cuda jest połączenie jasnoniebieskiej koszuli z bordowym krawatem.