Niestety powietrze w Polsce jest jednym z najgorszych we Wspólnocie Europejskiej i na świecie

Już od dłuższego czasu nieprzerwanie trąbi się o tym, że w nad Wisłą jest taki smog, jak na przykład w Azji. To zdecydowanie źle wpływa na ludzkie zdrowie.
Seniorzy twierdzą, że kiedyś powietrze było znacznie gorsze, co było odczuwalne w płucach, jako pieczenie.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w latach PRL-u nikt się nad tym nie pochylał. Dzisiaj słyszy się o tym niemal codziennie — w szczególności zimą. To okropny czas w roku, jeżeli chodzi o smog, bo w wielu naszych domach do teraz działają stare kopciuchy. Oprócz tego istnieją wciąż osoby, które wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą pojąć, że trują siebie oraz innych. Z tego powodu ważne wydaje się być, by zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W domu natomiast trzeba zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to zazwyczaj nieduże urządzenie, które będzie pozbywało się groźnych pyłków z powietrza.

Fascynuje Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij tu – ta oryginalna publikacja (http://www.brumet.com.pl/meble-nierdzewne/) proponuje podobną tematykę.

Istotne jest, by dowiedzieć się, jakie zanieczyszczenia on usuwa. Kupowanie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgroźniejszych pyłków PM 2,5, jest w sumie bez sensu, gdyż o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale muszą mieć kilka głównych cech. Jeżeli na przykład chcemy, aby działały także nocą, to muszą mieć system cichej pracy.

Wówczas nie buczą oraz nie palą się im żadne lampki — idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy na przykład chcą postawić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Musi być on także dość lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W ciągu dnia na przykład może stać w salonie, a następnie w sypialni.