Najczęściej popełniane przez panów błędy jeśli chodzi o dobieranie ubrań. Czego unikać?

Moda męska to temat dość kontrowersyjny dla części panów. Wydaje im się bowiem, iż słowo moda jest jakby zarezerwowane jedynie dla pań i jest to bez wątpienia domena pań. Świadomość posiadania dobrze dobranego stroju dla mężczyzn i tak już jest większa niż była jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj to już coś normalnego kiedy widzimy na ulicy panów świetnie ubranych ponieważ temat ten często pojawia się w przestrzeni publicznej. Sporo sklepów z ciuchami robi kampanie skierowane tylko do panów i nikt się temu nie dziwi. Wciąż jednak jest sporo do poprawy w tej kwestii, dlatego warto znać parę reguł, jakie wskażą czego się wystrzegać żeby dobrze wyglądać. Jakie są często popełniane błędy?

Po pierwsze zły zdarza się być rozmiar ubrań. Często jest tak, że widzimy mężczyzn w całkiem fajnym ubiorze, ale niestety dobór rozmiaru jest kiepski. Ubrania są za ciasne, lub zbyt duże. Często bowiem panowie myśląc o wygodzie sądzą, że w trochę większych ciuchach będą się czuli lepiej. Prowadzi to do nabywania workowych ciuchów, które pewnie i są wygodne, natomiast źle wyglądają. Jeśli chodzi o zbyt małe stroje, to często widać choćby latem, gdy panowie chcąc pochwalić się własnymi pięknie wyrobionymi bicepsami, wciskają się w ubrania z rękawami niemal puszczającymi w szwach. Przez co rezultat jest dość śmieszny. Problem z nieodpowiednim rozmiarem może wynikać też z tego, że panowie najczęściej nie przepadają za chodzeniem na zakupy. Przez to kupują rzeczy rzadko. Dlatego zdarza się im mieć ubrania, w których już się nie mieszczą, bo przykładowo trochę przytyli niedawno.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym dużym problemem może być nie przywiązywanie wagi do stanu czystości butów i stroju. Nie zawsze jest czas aby wyczyścić buty przed wyjściem, jak zapomnimy o tym wieczorem to niestety rezultat jest taki, że cokolwiek mielibyśmy ubrane, brudne buty zniweczą nasze starania, bo będą na pewno rzucały się w oczy. Tak samo jak pognieciona koszula czy spodnie. Nie wygląda to zbyt estetycznie, jak ubieramy wygniecione ubrania.

Pomieszanie stylu to następne przewinienie, jakie jest widoczne na naszych ulicach. Chodzi o sytuacje, kiedy panowie łączą ze sobą na przykład sportową kurtkę zakładając ją na garnitur. Niestety, płaszcz to garderoba wykorzystywana dość rzadko, jednak jest on nie do zastąpienia. Połączenie kurki i garnitury garnitury wrocław często prezentuje się komicznie – poznaj savoir-vivre z okazji Wielkanocy. Tak samo jest z noszeniem plecaka do płaszcza. Dobrze jest w takim wypadku zainwestować torbę do laptopa. To jedynie nieliczne grzechy popełniane przy codziennym ubieraniu się, jednak bardzo rzucające się w oczy.