Na jakie kwestie zwracać uwagę jak wybieramy lornetkę? Jakiego rodzaju parametry są istotne? O czym nie zapominać?

Bez wątpienia, odpowiednio dobrana lornetka będzie nam służyć bardzo długo, przez wiele lat, umożliwi nam obserwować odległe punkty, czy to jesteśmy na wakacjach i planujemy, jak najwięcej poznać w całkiem nowym miejscu, czy wybierając się na weekendową wycieczkę.

W każdej z tego rodzaju sytuacji można to zrobić, lecz należy wiedzieć, w jaki sposób wybrać najlepszy model, by służył nam przez długi czas.
Przed kupnem dobrze sprawdzić najważniejsze parametry, którymi powinna się charakteryzować lornetka. Prościej nam w takiej sytuacji będzie przypasować istotnie taki model, jaki spełni pokładane w nim nadzieje. najbardziej istotne parametry znajdziemy w opisie każdej lornetki, wszystkie one mają znaczący wpływ na to jaki obraz będziemy oglądać przez lornetkę. Najistotniejsze z nich to średnica obiektywu, powiększenie, pole widzenia, ale również odstęp źrenicy wyjściowej.
Wyprawa na ryby

Autor: dijey bobo
Źródło: http://www.flickr.com
Ale to nie wszystko, bo oprócz najważniejszego przeznaczenia lornetki i takiego czegoś, jakie są to podstawowe parametry, to nie zapominajmy, aby zwrócić uwagę na elementy konstrukcyjne, takie jak rodzaj pryzmatu, mechanizm stabilizacji obrazu lub wykorzystane powłoki antyrefleksyjne. Wszystkie te cechy mają duże znaczenie na to, jaka będzie jakość obrazu, a to przecież jest tu najważniejsze.
Lornetki mogą służyć do różnorodnych zastosowań, co oznacza, że jeden model będzie używany w dzień, a inny w warunkach słabszego oświetlenia, czyli nocami.

Jak jest jaśniej nie ma naturalnie wymagań stosowania ciężkich lornetek o wielkich obiektywach, w takiej sytuacji dobierzemy całkowicie inny model.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego problemu poznaj szczegóły tu.

Dobrze o takich kwestiach pamiętać przed zakupem.