Na czym polega ogromne zainteresowanie golfem na świecie, parę wskazówek dla początkujących

Jeszcze niedawno zarabiającym najwięcej sportowcem był golfista, co doskonale będzie świadczyć o ogromnej popularności tego sportu. Szacuje się, że obecnie w golfa gra blisko dwieście milionów ludzi z całego świata, co uczyniło go jednym z najbardziej popularnych sportów.

Autor: Sobienie Królewskie Golf & Count
Golf zaliczany był również do sportów elitarnych, często przez konieczność przynależenia do jakiś klubów, w których szeregi wcale tak łatwo nie było wejść. Lecz coraz większa ilość golfowych pól sprawiła, że powoli zaczął być dostępny dla praktycznie każdego, kto tylko będzie miał chęci na to, abywziąć kij do ręki. W Polsce golf zaczął się pojawiać stosunkowo niedawno, bo raptem dwadzieścia lat temu.

Na początku było to zaledwie parę pól, jednak i to wolno się zmienia i zaczyna ich być coraz więcej. Szacuje się, że dzisiaj w Polsce aktywnie pogrywa w golfa kilkanaście tysięcy osób, nie wliczając rzecz jasna tych, którzy na jednej wizycie na polu kończą. Z roku na rok przybywa również coraz lepiej obsadzonych turniejów, ostatnio pojawiają się na nich także gracze z zagranicy. Rzecz jasna musi jeszcze upłynąć sporo lat, aby golf w Polsce mógł dorównać popularności innych krajów, lecz wszystko jest na dobrej drodze. Osoby które się obawiają z różnych przyczyn gry w golfa powinny wyjaśnić sobie kilka rzeczy.Przede wszystkim golf nie należy do sportów elitarnych, na jaki jest często kreowany. Szczególnie na początku nie będzie wymagał jakiś dużych nakładów finansowych, bo będzie wymagał jedynie odpowiedniej odzieży sportowej. Kije bez żadnego problemu się da pożyczyć, jeśli ktoś poczuje, że jednak ten sport będzie mu odpowiadał, to może kupić swoje, za dość dobry komplet nie zapłaci więcej niż kilkaset złotych. Graczom zaczynającym przygodę z golfem zalecane jest wykupienie kilku zajęć z trenerem. Nawet kilkugodzinny kurs golfa we Wrocławiu da możliwość nauczenia się podstaw uderzania i techniki gry. Przez to wychodząc na pole golfowe na swoją pierwszą rozgrywkę będzie się już wiedzieć, na czym tak naprawdę ten sport będzie polegał.