Na czym będzie polegać współczesna promocja i reklama, najskuteczniejsze nośniki wykorzystywane w reklamie

O tym, że reklama jest podstawą handlu nie od dziś wiadomo, tak naprawdę we wszystkich branżach będzie ona potrzebna, żeby w jakiś sposób zyskać kolejnych klientów. Rynek reklamy i promocji rozwijał się przez długie lata, a wszystkie techniki zostały dopracowywane najlepiej jak się da. Wykonano również ogromną ilość badań które mają na celu określenie skuteczności wybranych marketingowych technik, i ta wiedza współcześnie jest niezwykle chętnie stosowana.

banery

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce w każdej, niedużej nawet firmie jest potrzebny ktoś, kto będzie się zajmował opracowaniem reklamowej strategii i poprowadzi wszystkie prace. W dużych firmach są specjalne działy, zajmujące się tym, bardzo popularne jest także wynajmowanie do tego celu wyspecjalizowanych agencji reklamowych. Zadaniem specjalistów od marketingu oraz promocji może być na przykład wykreowanie odpowiedniej kampanii, znalezienie odpowiednich nośników, przypilnowanie ich wykonania i na koniec ocena skuteczności wszystkiego. Najróżniejszych nośników do wyboru jest tak dużo, że potrzeba sporej wiedzy i doświadczenia, aby wybrać najbardziej skuteczne w danej sytuacji formy.

Wśród nośników reklamy zewnętrznej najbardziej popularne są używane od wielu lat banery reklamowe – Zalicza się je do tak zwanej wieloformatowej reklamy, dzięki dużym rozmiarom są one z daleka widoczne i będą przyciągać wzrok odbiorców. Największe banery mają rzeczywiście spore

baner

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

wymiary, można je na przykład spotkać rozwieszone na wieżowcach, kamienicach czy specjalnych konstrukcjach. Następnym popularnym nośnikiem stosowanym przez firmy reklamowe są bilboardy.

Posiadają one najczęściej kształt dużych prostokątnych tablic zamontowanych na specjalnych stojakach. Bilboardy umieszcza się najczęściej przy ruchliwych trasach i w miejscach, gdzie przebywa więcej osób, dzięki swoim rozmiarom są świetnie widoczne z bardzo daleka. Ostatnio coraz częściej używa się w reklamie nowinki technologiczne, na przykład od jakiegoś czasu ogromną popularnością cieszą się panele LED (zobacz lampki ledowe na biurko) umożliwiające emitowanie barwnych, dynamicznych spotów.