Na co zwracać uwagę podczas wyboru pończoch? Co jest istotne, jakie czynniki wpływają na dobór?

Dobór pończoch to sprawa o tyle trudna, że każda kobieta jest inna, ma inną sylwetkę, dlatego też nie istnieje jeden zawsze sprawdzający się schemat albo wzór, żeby ustalić idealny rozmiar. Pomimo tego są pewne wskazówki, które pomogą dobrać idealne pończochy. Pończochy można dobrać przede wszystkim biorąc pod uwagę parę czynników. Po pierwsze rozmiar, w dalszej kolejności waga albo budowa ciała. Ważna jest również preferowana wysokość manszety na udzie, oraz obwód uda w miejscu, gdzie znajdować się ma maszeta.

pończochy sklep

Źródło: pixabay.com

Będzie to tym bardziej ważne jeśli chodzi o panie o bardziej okrągłych i miękkich udach, lecz także dla tych, które mają bardzo szczupłą tą część ciała. Bardzo istotne, aby zwrócić uwagę na producenta, gdyż może mieć to całkiem duży wpływ na dobór pończoch.

To świetny pomysł, żeby przestudiować prezentowany materiał, ponieważ inne nasze strony zawierają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię absolutnie.

Tak samo, jeżeli chcemy wybierać dobre pończochy sklep musi być starannie wybrany, mamy wtedy gwarancje udanego zakupu. Często bowiem jest tak, iż wyroby konkretnego producenta wyróżniają się rozmiarem spośród innych oferowanych na rynku. To samo dotyczy wybranych modeli, gdyż zdarzają się wyjątki choćby w szerokości manszety, a będzie to korzystne dla kobiet o udach, jakie mają zbyt duży albo zbyt mały obwód. Bardzo ważne okazuje się też pytanie odnośnie tego, jakiego rodzaju pończochy będą najlepsze? Samonośne albo z pomocą pasa? Odpowiedź jest oczywista – jak wolimy. Są bowiem osoby, które nie wyobrażają się ściskania ud silikonem z pończochy samonośnej, ale więcej jest na pewno osób, które nie wyobrażają sobie zakładania pasa. Decyzja zależy tylko od nas. Najlepiej posiadać jeden, jak i drugi typ, chociaż trzeba przyznać, że mniej kosztują na pewne pończochy do pasa.

pończochy

Źródło: pixabay.com

Kolejna kwestia jest taka, czy opłaca się kupić pończochy z nylonu? Warto wiedzieć, że nylon nie rozciąga się właściwie ani trochę, więc przy wyborze rozmiaru trzeba kierować się wytycznymi producentów, lecz biorąc poprawkę na swoje preferencje oraz budowę ciała. Dobrze wiedzieć, iż pończocha nylonowa może nieco się rozszerzać kosztem swojej długości, więc paniom o takim samym wzroście, z takim samym rozmiarem stopy jaki i identycznej wadze, lecz o różnej budowie nóg pończochy będą sięgały różnej wysokości na udzie. Pamiętajmy więc, jak to ważne, by dobrać właściwy model. W tym celu jeśli wybieram pończochy czy bodystocking sklep musi być dobrany pod kątem profesjonalizmu tak jak tutaj: zobacz tutaj.