Kupujemy wyprawkę dla kotka, czyli jak trzeba się wyposażyć na przybycie zwierzaka

Przygarnięcie kota to poważna w skutkach decyzja, która wymaga od nas dobrego przygotowania. Istnieją bowiem rzeczy, bez których nowy kotek nie będzie mógł na co dzień funkcjonować. Co należy kupić, oczekując przybycia kotka?

Najistotniejszą rzeczą jest miękkie posłanie. Kot musi mieć osobne miejsce spania – w przeciwnym razie będzie próbował wchodzić na nasze łóżko i na inne meble, przy okazji niszcząc je pazurami. Warto też od małego oswajać kota z tym, żeby spał w swoim legowisku – najważniejsze w tej sytuacji jest pozostawanie konsekwentnym.

Prezentowany oryginalny materiał ma informacje, które przedstawiają ten temat, zatem jeżeli masz chęć zgłębić temat – zapraszamy do nas!

Następną ważną rzeczą jest kuweta i pasujący do niej żwirek.

kot w kuwecie

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszy żwirek to taki, który nie tylko szybko się zbryla, lecz także usuwa brzydkie zapachy. Właściwości takie reprezentuje np. betonitowy żwirek Bazyl. Żwirki betonitowe są aktualnie najczęściej wybierane, ponieważ łatwo je utrzymać w czystości i są dość wydajne. Pomimo swojej drobnoziarnistej struktury żwirek Bazyl nie pyli się, co jest ważne w przypadku osób z alergią na kurz. Powinniśmy również zatroszczyć się o praktyczne akcesoria do pielęgnacji sierści zwierzaka. Odpowiednia szczotka albo furminator dla kota stanowi rzecz najważniejszą.

Bez tego musimy liczyć się z faktem, że obumarła sierść kota będzie się zbierać na podłogach i dywanach, co może być niełatwe do posprzątania. Najwygodniejszą możliwością jest furminator dla kota, który nie tylko czesze włosy jak grzebień, lecz także zbiera martwe włosy i skraca pozostałe.

kot

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Regularne pielęgnowanie sierści kota furminatorem sprawi, że stanie się ona zdrowa i przestanie wypadać. Warto również nabyć różne zabawki i drapaki dla kota – sprawi to, że zwierzak będzie miał zajęcie i nie będzie ostrzył pazurków na naszych meblach. Pojemne miski również stanowią istotną kwestię. Najkorzystniej jest kupić ceramiczne miseczki, które są trwałe i z powodzeniem posłużą nam przez dłuższy czas .

Młody kociak potrzebuje sporo przedmiotów, aby normalnie funkcjonować i zdrowo rosnąć. Jeśli jednak zatroszczymy się o to, by nic mu nie zabrakło, możemy być pewni, że będzie szczęśliwy i zrewanżuje nam się dużą dawką kociej miłości.