Kupno własnego mieszkania jest marzeniem większości ludzi, jednakże w szczególności dotyczy ono osób młodych planujących założyć rodzinę

Kupno własnego mieszkania jest marzeniem większości ludzi, jednakowoż w szczególności tyczy się ono osób młodych planujących założyć rodzinę. W większości przypadków mają one mocno ograniczony budżet, stąd wybór przyszłego domu musi być dobrze przemyślany.

salon

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach można znaleźć dużo ofert sprzedaży domu praktycznie w każdym zakątku kraju. Zdecydowana większość ofert pochodzi z biur nieruchomości, jednak przy odrobinie samozaparcia można odnaleźć również coś od prywaciarza. Do wyboru są oferty z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego – meble do pokoju dziecięcego. Naturalnie każdy z nas chciałby kupić nowe mieszkanie, w którym nikt wcześniej nie mieszkał, lecz powinniśmy pamiętać, że takie mieszkania przeważnie wymagają jeszcze wykończenia i umeblowania. Wybierając rynek wtórny możemy tymczasem natrafić na w pełni umeblowane mieszkanie, do którego mamy możliwość wprowadzić się tego samego dnia. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy zamartwiać się rzeczami pokroju: szpachlowanie ścian, kupno nowego telewizora itd. Jeżeli mamy pociechy, a poprzedni właściciele ich nie posiadali, to kupujemy jedynie meble do pokoju dziecięcego, i już jesteśmy przygotowani do przeprowadzki. Jeszcze zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie musimy jednak sprawdzić naszą zdolność kredytową. Strasznie niemiłym przeżyciem jest bowiem dowiedzenie się od banku, że po tygodniach poszukiwać idealnego mieszkania nie otrzymamy wystarczającej kwoty, aby je zakupić, dlatego lepiej pomyśleć o tym zawczasu.

Podsumowując, kupno mieszkania to bardzo ważny krok w życiu każdego młodego człowieka – łącze. W zależności od posiadanych środków finansowych możemy wybrać lokum z rynku pierwotnego bądź wtórnego, o różnych metrażu, jednakże czegokolwiek byśmy nie wybrali, należy najpierw określić swoją zdolność kredytową, aby uniknąć późniejszych rozczarowań.