Kobieta i buty – jakie fasony są Tobie niezbędnie konieczne? Czego należy szukać na sklepowych półkach?

Właściwie wszystkie kobiety mają bzika na punkcie obuwia. Istnieje wiele żartów związanych z tym, iż mężczyźnie wystarczy jedna para butów, z kolei kobiecie, ile par butów by nie miała, zawsze przydałyby się następne. Jest w tym ziarno prawdy, gdyż nawet, jeżeli kobieta nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do kwestii swojego wyglądu, nie fascynuje się modą i obowiązującymi trendami, to przeważnie i tak ma liczniejszą kolekcję butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

Obecnie buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest ogromny. Liczba dostępnych fasonów, odcieni, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnej systematyzacji i określić, jakie obuwie jest bezwzględnie potrzebne kobiecie w zależności od pory roku.

Przede wszystkim, jeżeli mówimy o okresie zimowym, na pewno obowiązkowym ‘must have’ są kozaki. W obecnych czasach zdecydowanie nie łatwo znaleźć dobrze wykonane, z dobrych jakościowo materiałów, ciepłe obuwie zimowe. To, na co powinnyśmy zatem zwrócić uwagę to prawdziwa skóra, która będzie w jakiś sposób dodatkowo ocieplona , jeżeli szukasz specjalistów od butów – teraz możliwe zakupy online.Nie ulega wątpliwości iż zimy w Polsce są znacznie bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, stąd wybór obuwia pozbawionego ocieplenia na ten okres roku może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma schorzeniami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafie powinny stanowić botki, które będą nam służyły w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień. Tu również bardzo istotny jest fakt, aby były one wykonane ze skóry, na masywnej podeszwie. Opady oraz topniejący śnieg w tych okresach mogą prowadzić do przemoczenia obuwia, jeśli wobec tego postawimy na jakość i wybierzemy solidną parę botków, z pewnością uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Naturalnie latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów takiego obuwia jest naprawdę dużo, wszystko zależne jest od naszych upodobań. Istotne, aby były one wygodne i nas nie obcierały. Czas lata zazwyczaj wiąże się z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, przez co stopy szybciej nam się pocą. Jeżeli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z niskiej jakości materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Bez względu na porę roku warto zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie oraz baleriny , jeżeli szukasz specjalistów od butów – teraz możliwe zakupy online. Te pierwsze świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będzie nam zależało na podkreśleniu naszej kobiecości. Baleriny z kolei są od kilku lat bardzo modnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy założyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeśli nie jesteśmy fankami szpilek.

Wymienione tutaj fasony obuwia to pewien podstawowy zestaw, który będzie stanowić punkt wyjścia dla różnego typu stylizacji zależnie od pogody oraz okazji. Rzecz jasna istnieją jeszcze dziesiątki innych opcji, z których wiele kobiet korzysta wzbogacając swoją szafkę z butami w coraz to świeższe zdobycze…