Kluczowe cele styczników|Jakie zadania pełnia styczniki?

Każdy posiada je w swojej pracy mieszkaniu i jest w stanie bez problemu rozpoznać. Wie jakie mają zastosowanie oraz jak wielką rolę grają na co dzień.

styczniki

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
O co chodzi?
Oczywiście chodzi o styczniki, które są inaczej nazywanymi elektrycznymi łącznikami mechanizmowymi. Ich rolą jest złączanie, wyłączanie, a także przewodzenie prądu w trakcie pracy obwodu oraz przeciążeń z nim związanych. Styczniki modułowe mają sterować systemami pierwszo- i drugofazowymi. Jest możliwość sterowania między innymi systemem oświetleniowym, grzewczym itp.. Jego najbardziej ważnym przeznaczeniem jest włączanie oraz wyłączanie elektryczności w podłączonych obwodach elektrycznych związanych z dużym obciążeniem. Ich dyferencją są przekaźniki, które odpowiadają za dużo mniejsze zaburzenia – sprawdź.

Styczniki to inaczej zdalnie sterowane wyłączniki, do których używa się elektromagnesu. Funkcjonują również styczniki pomocnicze, które między innymi służą do sygnalizacji w obwodzie, wykonują podtrzymanie, a także blokadę innych urządzeń technologicznych. Należy przyznać, że każdy stycznik jest w stanie pełnić funkcję przekaźnika, lecz nie każdy przekaźnik funkcję stycznika. W teorii stycznik jest urządzeniem elektrycznym, które jest zaadaptowane do załączania i rozłączania obwodu elektrycznego w celu uchronienia się od przeciążenia.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/oferta) stronę internetową. Nie czekaj – poszerz wiedzę na tentemat opracowany w artykule.

Cechuje się on bardzo dużą trwałością mechaniczną, w związku z czym może pracować przez wiele lat – stycznik.

Jest skonstruowany z wielu elementów, między innymi rdzenia nieruchomego, styku ruchomego, cewki stycznika czy sprężyn stykowych czy ochronników przeciwprzepięciowych. Można do styczników podłączyć syreny, lampy, wentylatory, maszyny modułowe czy również większe sprzęty. Dobrego rodzaju stycznik jest w stanie zaniechać przepięciom.