Kilka słów na temat dywaników samochodowych

Motoryzacja jest jedną z takich gałęzi gospodarki, które najbardziej przyczyniają się do wzrostu produktu krajowego brutto w naszym kraju oraz do eksportu. Jest to zasługa znacznej aktywności nie tylko wielkich międzynarodowych koncernów, ale również krajowych zakładów, które zagospodarowały określone nisze.

ubrania - obrazek

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich jest spółka należąca do największych producentów dywaników do samochodów na Starym Kontynencie. Wytwarzane w naszym kraju dywaniki takiej firmy można by odnaleźć choćby w nowych pojazdach prestiżowych producentów. Dywaniki w samochodzie to tego typu element, na który najczęściej nie zwracamy większej uwagi. A jeśli już, to robimy, to wyłącznie wtedy, kiedy nadają się do wymiany albo producent grzałek elektrycznych do mycia. Nie można ukrywać, że dywaniki posiadają znaczny wpływ na odbiór estetyczny wnętrza samochodu i, że warto poświęcić im nieco czasu. Dywaniki wykonane z gumy nie są uważane za dywaniki najwyższej jakości, jednak trzeba przyznać, że w zimie są o wiele bardziej praktyczne, niż te z chociażby owczej wełny. Nie ma tutaj pozornie wielkiej filozofii. W ostateczności mówimy o płaskim kawałku gumy.

Właśnie dlatego w większości nie koncentrujemy się przesadnie przy ich wybieraniu. Za kluczowe kryterium kupna przyjmujemy cenę. Ostatecznie nawet najtańsze dywaniki gumowe spełnią swoje zadanie. Warto dla przykładu zwrócić uwagę na to, że taki dywanik nie jest innemu wykonanemu z gumy dywanikowi równy. Diabeł tkwi w szczegółach. A detale te mogą być bardzo istotne. Nie tylko dla luksusu użytkowania, ale także dla zdrowia posiadacza. Wiadomo, że guma nie należy do surowców najbardziej przyjaznych ludziom.

Im będzie ona tańsza, tym kontakt z gumą będzie mniej miły. Nie chodzi tu jedynie o nieco dokuczliwy zapach. Najmniej kosztowne i niskiej klasy dywaniki wykonane z pochodzącej z Chin gumy mogą być niezwykle toksyczne.