Każda spółka posiada odpowiedni zestaw różnego rodzaju pieczątek, ponieważ są one niezbędne do codziennej pracy

Różne pieczątki możemy zauważyć zazwyczaj w różnych działach w niejednej spółce. Jednakże razem jest ich zazwyczaj dość dużo.
Biznesowe pieczątki często kojarzą się ludziom z tymi, na których umieszczone są nazwa spółki i pozostałe potrzebne informacje, takie jak przykładowo adres oraz numer kontaktowy.

sposób
Współcześnie nierzadko spotkać można również te, na których umieszczono numer konta firmy. Jest to znacznie szybsze niż wklepywanie długiego ciągu cyfr. Prócz tego w pośpiechu zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że się pomylimy. Oczywiście prezes posiada jeszcze swoją oddzielną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Jednak jest jeszcze jedna dosyć istotna pieczątka, o której mało kto pamięta. Chodzi o datownik. Jest to wyjątkowy rodzaj pieczątki, który w odróżnieniu od wszelkich innych ma ruchome części. Jak sama nazwa podpowiada, tą pieczątką potwierdzamy daty przykładowo wpłynięcia płatności lub wystawienia faktury. Zatem powinna posiadać ona 8 ruchomych części, w których będzie dało się przestawiać kółka tak, by dało się ustawić aktualną datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie posiadało tylko liczby od 0 do 3. Jednak drugie już pełne spektrum wywóz odpadów budowlanych warszawa 0 do 9. To dopiero wybije nam dzień (od 01 do 31). Później w podobny sposób ustawiane są miesiące oraz rok.

W dzisiejszych czasach datowniki to niewielkie urządzenia, które ustawia się prędko i na szczęście bez brudzenia dłoni.
Każda firma powinna mieć pieczątkę, którą będzie dało się podbić dzień na ważnych dokumentach.