Jakiego rodzaju ogrodzenie dopiero co kupionej działki stosowane jest najczęściej dzisiaj?

Dopiero co zakupiona działka nie posiada na ogół jakiegokolwiek ogrodzenia. Jeśli czeka nas spora inwestycja, która powiązana jest z budową, to z niechęcią wydamy kilkanaście tys. złotych na drogie ogrodzenie, które złożone jest z wykonanych ze stali przęseł albo paneli ogrodzeniowych.
Najtańszym i najczęściej spotykanym wariantem ogrodzenia jest siatka, która jest ocynkowana lub powlekana tworzywem.

Aktualnie najwygodniejsze to ogrodzenia siatkowe systemowe, które składają się z siatki ocynkowanej oraz słupków powlekanych tworzywem oraz płyty prefabrykowanej, która służyć może jako podmurówka. instalacja ogrodzenia z siatki zaczyna się od przygotowania terenu. Wszystkie przeszkody tzn. krzewy, kamienie oraz pozostałe korzenie drzew, które są w linii ogrodzenia, należy usunąć. Jeśli działka jest nierówna, to warto to zlikwidować a to sprawi, że ogrodzenie zamontowane będzie w jednym poziomie. Jeśli nie można wyrównać terenu, to należy dostosować położenie ogrodzenia do odchyleń, które istnieją. Wtedy stosuje się stopniowanie ogrodzenia, lub jeżeli siatka jest mocowana bez płyty podmurówkowej to można by zainstalować ją pod właściwym kątem.
Mieszkania Przy Wspólnej w Sulejówku

Autor: Włodarzewska S.A.
Źródło: Włodarzewska S.A.
Prace są rozpoczynane od zamontowania słupków ogrodzeniowych, które zabetonowane powinny być w ziemi. Na ogół używany jest do tego cement portlandzki, który łączony jest z kruszywem albo w niektórych wypadkach gotowy suchy techniczny beton, który rozrabiamy jedynie z wodą. Słupki są betonowane na głębokości 80-110 centymetrów w zależności od granicy, na jakiej zamarza grunt. Rozstaw słupków to zazwyczaj 2-3 metry zależnie od gruntu i od rodzaju ogrodzenia. Jeśli montowana jest płyta podmurówkowa, w takiej sytuacji rozstaw jest uzależniony od długości płyty, która ma około 2,5 metra.

Na rogach i końcach ogrodzenia są montowane dodatkowe podpory do słupków, które wzmacniają słupki skrajne.

Czy nie jesteś w stanie odejść od naszego wpisu? To dla nas niezwykle dobra wieść – więc kontynuuj (http://espserwis.pl/realizacje/) na kolejnej stronie.

Jeżeli długość boku ogrodzenia jest większa niż 40 metrów, to należy zamontować wzmacniający słupek z podporami, który będzie usztywniał ogrodzenie.