Jakie tradycje oraz zwyczaje praktykuje się w okresie Bożego Narodzenia.

Z okresem Bożego Narodzenia wiąże się dużo tradycji, które się pielęgnuje z pokolenia na pokolenie. Święto to należy do jednego z dwóch najważniejszych w katolickim kościele, i jest obchodzone przeważnie w rodzinnym gronie.

Kolor

Autor: Küçükçekmece
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z głównych momentów tego okresu jest wieczerza wigilijna, spożywana 24 grudnia. Zgodnie z tradycją składać się ona powinna z dwunastu potraw, obowiązkowo z karpiem albo inną rybą, a na jej samym początku wszyscy domownicy łamią się opłatkiem i składają serdeczne życzenia. Wigilię kończy pasterka, która zaczyna się o północy. Do ważnych elementów świątecznych tradycji należą również wspólne kolędowanie i ubieranie choinki – świąteczne ozdoby (zobacz tanie ozdoby świąteczne) -z tego ostatniego cieszą się szczególnie dzieci spragnione wymarzonych prezentów.
Zwyczaj strojenia drzewka został zapożyczony od naszych zachodnich sąsiadów i zadomowił się na dobre w naszym kraju. Jako choinki wykorzystywane są różnego rodzaju drzewa iglaste, takie jak jodła czy świerk, dużym zainteresowaniem cieszą się także sztuczne drzewka, wykonane z tworzywa. Bardzo ważną rzeczą na choince są zawsze różnokolorowe światełka, nadają one niepowtarzalnego klimatu i charakteru w czasie długich zimowych nocy.

Wpis, który właśnie masz przed sobą jest pełen absorbujących danych, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/o-nas) omawiające analogiczną kwestię tu.

Jako ozdoby świąteczne można wykorzystać wiele rzeczy – Pinakoteka home pomoże ci znaleźć najlepszy prezent, bardzo popularne są najróżniejsze szklane bombki, anielskie włosy albo łańcuchy.

Dzieci bardzo lubią, jak na choince pojawiają się słodycze, które potem można po kryjomu zjadać. W dużej ilości rodzin jest także zwyczaj wykonywania różnego rodzaju ozdób choinkowych, dzięki czemu będą one wyjątkowe i niepowtarzalne.