Jakie są rodzaje drukarek do etykiet? W jaki sposób działają takie urządzenia?

Drukarki etykiet są sprzętami wykorzystywanymi w sklepach, oraz biurach, i nawet w domach. Są to wygodne oraz małych rozmiarów urządzenia, w jakie wyposażone jest coraz więcej przedsiębiorców.

W jaki sposób działają takie sprzęty ? Jakie istnieją ich rodzaje ?
malunek - sklepy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzona drukarka etykiet nie działa według takiej zasady jak normalne laserowe drukarki czy atramentowe. Wyróżnia się drukarki termiczne, jakich koszt druku jest dość niski, jednakże trwałość jest nie aż tak dobra. Są również drukarki termotransferowe, jakie są trochę droższe od termicznych. Na papier albo folię nanosi się druk przy pomocy koloryzującej folii. Etykiety są z pewnością bardziej trwałe, z tym, że cennik wydrukowania takich etykiet jest wyższy.
Za pomocą takich drukarek można wydrukować etykiety samoprzylepiające się o zróżnicowanych rozmiarach, co oczywiście zależne jest od konkretnego typu. Należy także wiedzieć, iż jeśli chcemy mieć etykiety kolorowe to wtedy należy użyć drukarki termotransferowej. Ponieważ przy użyciu termicznej drukarki otrzymamy tylko druk czarny.
Firmy rozważające zakup tych urządzeń muszą poddać analizie czy będą często z nich korzystać, czy może jedynie sporadycznie – użyteczna treść. Wydatek, jaki użyjemy dla tego zakupu nie jest niestety niski, dlatego należy zastanowić się nad przeznaczeniem takich urządzeń.

Jeżeli za to w przedsiębiorstwie drukuje się dużo, to warto się zastanowić nad kupnem modelu, który pozwala na wydrukowanie termiczne i termotransferowe zależnie od założeń. Jeśli będziemy musieli wydrukować sporą liczbę etykiet, to możemy przestawić sprzęt na drukarkę termiczną, by obniżyć koszt.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to idź dalej transportery rolkowe i przejrzyj tam kolejne frapujące wątki. Nie czekaj!

Jest to całkiem dobrewyjście.