Jakie dofinansowania wolno pozyskać z programie Mieszkania dla Młodych i kto zdoła je dostać?

Mieszkania dla Młodych to nadzwyczaj modny, urzędowy projekt, który dopomaga zdobyć dofinansowanie przy kupieniu pierwszego mieszkania. Nabycie pierwszego mieszkania nierzadko jest problematyczny, w szczególności dla młodych ludzi i małżeństwa. Inwestycja w mieszkanie jest faktycznie szeroka oraz droga, właśnie z tej przyczyny zaistniał projekt Mieszkania dla Młodych, który ma wspomóc w zakupie mieszkania.

nowe mieszkanie

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

W planie mdm można dostać różnorodne rodzaje dofinansowań, w zależności od sytuacji rodzinnej czy też wysokości pozyskiwanego lokalu mieszkalnego. Wolno otrzymać dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych bądź 65 metrów kwadratowych w razie rodzin albo osób z trójką dzieci. Wysokość mieszkania nie zdoła jednakże naruszać podanych metrów kwadratowych. Osoby samotne lub młode małżeństwa, jakie nie posiadają dzieci, zdołają zdobyć 10 procent dofinansowania wkładu własnego. 15 procent przypada figurom, które mają jedno dziecko, a 20 procent postaciom, jakie wychowują dwoje dzieci. (Mieszkania w Warszawie) W przypadku trójki najmłodszych dofinansowane wynosi 30 procent. Co więcej można też pozyskać 5 procent na wcześniejsze spłacenie kredytu, jeżeli w ciągu 5 lat od kupna mieszkania (sprawdź tu), urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko. Dotacja dotyczy też dzieci przysposobionych. Żeby skorzystać z programu mdm, należy realizować kilka ważnych wymagań.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wiek osoby, jaka stara się o przyznanie mdm, nie zdoła przewyższyć 35 roku życia, do tego nie można mieć innego mieszkania. Należy także zaciągnąć kredyt przynajmniej na 15 lat, zaś jego wielkość winna wynosić minimum 50 procent wartości mieszkania. Istotna jest także cena mieszkania, która nie może przekroczyć wskaźników, które są definiowane dla konkretnych lokalizacji.

Tylko teraz oceń progi drzwiowe ten artykuł, który jest niesamowicie zajmujący. Wykonaj to właśnie w tym momencie! Zobaczysz, że rzeczywiście należy to zrobić!

Aby skorzystać z programu mdm, musimy również odkryć bank bądź banki, które biorą udział w tym programie oraz złożyć odpowiedni wniosek (wespół z wnioskiem o kredyt).