Jak urządzać lokum, które nie jest za duże? Są proste sposoby

W naszym kraju ceny mieszkań są bardzo wysokie, dlatego wiele osób musi nabywać mieszkania zbyt małe. Nie brakuje u nas rodzin z dzieckiem, które muszą mieszkać w kawalerkach albo w za małych mieszkaniach z dwoma pokojami. Każde jednak wnętrze można w ciekawy sposób oraz ładnie urządzić.

Przede wszystkim należy zatroszczyć się o to żeby nie zagracić takiego małego lokum ogromną ilością rzeczy w tym mebli. Aby mieszkanie nie wydawało się ciasne należy zrezygnować z foteli, większych stołów. Kiedy metraż jest niewielki najlepiej jest wstawić kanapę z funkcją spania. Żeby wnętrza nie okazały się przytłaczające trzeba zadbać o to by możliwie najwięcej przedmiotów było pochowanych. W tym celu instalujemy np. w przedpokoju dużą szafę przesuwną, która będzie posiadała także półki, szuflady oraz szafki na buty (sklep Jedyne rzeczy, które mogą bezkarnie przebywać na wierzchu to książki, które najlepiej umieścić na półkach pod sufitem.

kliknij tu

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

W niewielkich mieszkaniach zaleca się również stosowanie jaśniejszych barw ścian i oszczędność ozdób jak i dodatków.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia następnego artykułu na zbliżony temat – tam wyszukasz ekstra treści. Więc idź do serwisu militaria i ciesz się tym.

Dobrze jest zrezygnować z dużych kotar na rzecz jedynie rolet lub żaluzji. Tak naprawdę w małych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się meble na wymiar, które pozwalają na praktyczne zagospodarowanie różnego rodzaju przestrzeni. Jeżeli mamy troszkę większy metraż warto zatroszczyć się o dodatkowe meble, ale jedynie te, które będą w pełni funkcjonalne, jak komoda olcha.

W każdym lokum, dużym czy małym, bardzo potrzebne jest właściwe oświetlenie. Sprawia ono, że w mieszkaniu panuje lepszy klimat. Najważniejsza funkcja oświetlenia to nie jedynie dawania światła, żeby można było na co dzień funkcjonować. Jeśli zdecydujemy się na punktowe światło, to będziemy mogli być pewni, że nasze mieszkanie stanie się jeszcze ładniejsze. Z innej strony, to jedna z najbardziej miłych czynności wieczorem, gdy jest możliwe by zrelaksować się przy przyjemnym świetle lamp. Dobrze jest kupować lampy, które prezentują się interesująco, natomiast powinny być dopasowane do całości wystroju. Fantazja jest wskazana, natomiast jeśli chodzi o urządzanie mieszkania, musimy uważać żeby nie dać się jej łatwo ponieść. Rezultaty mogą być opłakane.