Jak umyć naprawdę brudne okna?

To jak często powinieneś czyścić okna zależy przede wszystkim od okolicy, w której zamieszkujesz. W mieście, przy szosie należy to robić częściej, a również jeżeli w mieszkaniu są palacze.
Silnie zaniedbane okna wymagają większego nakładu pracy, lecz jeżeli się dobrze przyszykujesz – bez problemu doprowadzisz je do ładu.

firma

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do roboty przygotuj : odkurzacz do mycia okien, zmiotkę, wiaderko, ścierki i gąbkę, papierowy ręcznik, proszek do prania albo płyn do mycia naczyń, płyn do mycia okien albo ocet. Okno najpierw omieść z pyłu oraz brudu. W misce przyszykuj gorącą wodę z proszkiem do prania czy też płynem do mycia naczyń. Parokrotnie (najodpowiedniej gąbeczką) myj szybę a także framugi, wyjątkowo gruntownie w kantach, bowiem tam zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Wpierw umyj wewnętrzną (czyściejszą) stronę okna przejdź serwis internetowy oraz parapety.
organizm

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy pozbędziesz się najgorszego brudu, czas na „przepłukanie” szyby czystą wodą. Wlej gorącą wodę do miski oraz czystą ściereczką przetrzyj szybę oraz framugi. W następnej kolejności osusz wszystko ściereczką bądź papierowym ręcznikiem. Późniejszy krok to doczyszczenie szyb. Możemy do tego celu wykorzystać płyn do mycia okien bądź ocet (z wodą w proporcji 1:8). Popryskane bądź przetarte wodą z octem okna polerujemy szmatką czy starymi czasopismami, ażeby pozbyć się wszelkich smug. Pamiętaj! Okna (okna świdnica) najlepiej czyścić w chmurny, jednak gorący dzień.

Słońce powoduje, że woda prędzej zasycha, tworząc szpetne smugi. Kiedy jest bardzo zimno, szkło robi się kruche jak też łatwiej trzaska. sklep Karcher ma w swojej ofercie rozmaitego typu myjki do okien.