Jak się sprawuje Ford Focus MK2? Jakie ma najczęstsze mankamenty, co się w nim może zepsuć?

Ford Focus w wersji MK2 pojawił się w 2005 roku. Opinie o tym pojeździe mogły być skrajnie, mnóstwo osób było zachwyconych, pozostała część mówiła o ogromnym rozczarowaniu. Tak naprawdę ten typ Focusa upodobnił się do podobnych modeli pochodzących od konkurencji. Niestety, bo zachwycające nadwozie mogło rekompensować nawet wiele awarii poprzedniej wersji…

Zmieniło się także środek samochodu, stało się bardzo klasyczne. Trzeba jednak przyznać, że poprawiła się za to jakość tworzyw, wybrano dogodniejsze wyposażenie. Pojazd ten zgarnął po poprzedniku bardzo dużo części. Po pierwsze pozostało świetne,lecz niestety kosztowne w naprawie zawieszenie i doskonałe właściwości jezdne. Niestety, samochód (pełna treść) od samej premiery wykazywał pewne problemy, powodowały one konieczność czerpania z serwisów. Pojawiały się problemy z wycieraczkami, błyskawicznie pojawiała się korozja. Normalką były zwarcia instalacji elektrycznej. Mnóstwo części do Forda Focus trzeba było wymienić.

koło z oponą od samochodu

Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

A jakie awarie są związane z silnikiem? Niestety, ale auta zdobyły po wcześniejszym modelu kłopot z awaryjnymi alternatorami.

Czy pewien komentarz z serwisu (https://calus-p.pl/119-stojaki-na-rowery-spiralne-spirala) zachęcił Cię do napisania swej opinii? Niezmiernie nam przyjemnie. Zatem nie zwlekaj i pisz coś!

Dobrze, ale już z pewnością z mniejszą częstotliwością występują problemy z awariami cewek zapłonowych. W określonych przypadkach jest to sprawione zupełnie młodym wiekiem samochodu. W odpowiednich silnikach występują również kłopoty z dostawaniem się wody do świec. Niestety, to nie wszystko jeśli chodzi o problemy. Irytujące są klapki w kolektorach, jakie mocno hałasują, więc mnóstwo kierowców może odpinać zwyczajnie przewód podciśnienia, aby klapki otworzyć na stałe.

Czasem występują również problemy z sondami lambda. Zdarza się, że silniki wymagają regulacji luzów zaworowych, tak więc mają szanse występować awarie uszczelniaczy wału korbowego. Innowacyjne silniki na benzynę, który powstały z zastosowaniem mocnych detali znanych z motocykli, przy odpowiednim serwisowaniu nie powinny stwarzać problemów. Jak można się przekonać więc, samochód ten ma liczne wady, ale jako konkretne, wiec łatwo je znaleźć, gdy coś się będzie działo. To szczególnie istotne, jak coś się stanie z samochodem, a zaczynamy obawiać się najgorszego.