Jak przekuć w czyn plany na Nowy Rok? Natchnij się dobrymi radami!

Nadchodzący Nowy Rok to okres rozliczeń, lecz także rozwijania projektów na czas przyszły. Któż nie robi postanowień noworocznych? Ważne, żeby nie otrząsnąć się w czerwcu ze żałosnym stwierdzeniem: „No tak, znowu mi nie wyszło”.

Stosowna motywacja to fundament, a razem z nią musi iść optymalne przygotowanie.
Przedstawmy sobie, że naszym ustaleniem jest rozpoczęcie treningów w konkretnej dziedzinie sportu. Motywacja jest oczywiście zdrowotna, ale może również i wizerunkowa – zrzucić kilka kg po zimie to całkiem niezły projekt. Co tedy możemy zrobić? Nim jeszcze zastanie nas ranek noworoczny, pożądane byłoby się do realizacji tego zamiaru szykować. Jeżeli chcemy ćwiczyć na siłowni – zrobić wstępne rozeznanie, które z najbliżej położonych centrów sportowych ma najlepszą ofertę i jak z niej skorzystać. O ile wolimy bieganie – wyekwipować się w odpowiedni strój termoaktywny. Kiedy wolimy spróbować ze wspinaczką, dogadać się z grupą znajomych – przez to będzie prościej się zmobilizować. Cokolwiek wybierzemy, na pewno będą nam konieczne damskie buty sportowe (lub dla mężczyzn).

Jeśli niezwykle intryguje Cię analizowana w tym artykule kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym zbliżone tematy.

Oferta w sklepach jest spora, toteż na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Kalosze

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko namyślmy się przed zakupami, do czegoż będą nam one przydatne. Inne obuwie gimnastyczne przydaje się do biegania, inne do wspinania, a jeszcze inne użyjemy na siłowni. Rozeznajmy bez pośpiechu, co zakupić, w co warto zainwestować.

Właśnie dlatego dobrze będzie podjąć to zadanie jeszcze przed kolejnym rokiem, tak ażeby na początku stycznia móc kupić buty sportowe dla kobiet i rozpocząć trening. No i, najważniejsze – nie od razu Kraków zbudowano – zacznijmy od niedużych i rzadkich, jednak systematycznych dawek ruchu!