Jak opiekować się osobą długo leżącą?

By zapewnić choremu przewlekle spoczywającemu w łóżku jak najlepsze okoliczności do rekonwalescencji, wypoczynku oraz życia, wskazane jest przeznaczyć dla niego jeden oddzielny pokój w mieszkaniu.
Jeśli nie jest to realne, powinniśmy wydzielić miejsce odseparowane od reszty pomieszczenia parawanem albo zasłonką, co zapewni spokój, dla przykładu w czasie pielęgnacyjnych zabiegów.

księgowość

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój pacjenta winien utrzymywany być w temperaturze 18 stopni C, często wietrzony, ażeby zagwarantować napływ świeżego powietrza, oraz każdego dnia porządkowany. Urządzenia i posadzkę najodpowiedniej wycierać wilgotnymi ściereczkami, natomiast do odkurzania dywanu używać elektroluksów wodnych, ażeby nie wzniecać kurzu. Wielu pacjentów nie znosi mocnego blasku, dlatego na oknach koniecznie trzeba zainstalować żaluzje lub rolety, albo choć zawiesić zbite firany, które ograniczą nasłonecznienie, natomiast w lampach (nasz serwis www) (nasz serwis www) wkręcić żarówki o niezbyt dużej mocy. Należy odwiedzić sklep z akcesoriami dla osób starszych (dobrze zajrzeć) i wyposażyć się w nieodzowne dodatki.
Pożegnanie z tatuażem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Najważniejszym fragmentem w wyposażeniu łoża dla pacjenta długo leżącego jest przeciwodleżynowy materac czy materace bąbelkowe. Gdy nie możesz zakupić ani pożyczyć należytego materaca, funkcję antyodleżynową zrealizują uszyte z bawełny jak też wypełnione siemieniem lnianym poduszki.

Jeśli chory nie jest w stanie samemu się podnieść, przewrócić ani wstać z łóżka, zastanów się nad zamontowaniem w sypialni sterowanego elektronicznie wysięgnika z profilowaną rynną na ciało, jaki uprości m.in. przesuwanie pacjenta z łóżka na wózek.