Jak obecnie wygląda rynek zakupów w stolicy naszego kraju, jakie są najbardziej popularne galerie handlowe.

Warszawa jako stolica naszego kraju jest również miastem, w którym jest ogromna liczba butików i galerii. W praktyce prawie wszystkie światowe marki zaczynają działalność w Polsce właśnie w Warszawie, co zresztą jest całkowicie zrozumiałe. Tak naprawdę wybierając się na zakupowe szaleństwo do Warszawy warto zarezerwować sobie przynajmniej jeden cały dzień na to, a jeśli ktoś będzie miał możliwość, to zdecydowanie lepiej będzie kilka. Niestety sporo czasu będzie się tracić przy przemieszczaniu z miejsca na miejsce, raz że odległości między poszczególnymi galeriami niekiedy są dość spore, a poza tym w środku dnia często zdarzają się duże korki na trasach dojazdowych. Z tego też powodu jeśli ktoś rzeczywiście chce sprawdzić wszystkie warte odwiedzenia miejsca, to powinien wynająć jakiś przyjemny hotel z dobrym dojazdem i zrobić sobie kilka dni wolnego w pracy. Zanim wyruszy się na zakupy w Warszawie warto także pomyśleć, co właściwie chce się kupić i wykonać chociaż przybliżony plan jazdy po sklepach.

zakupy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Warszawski handel przede wszystkim się koncentruje w największych galeriach handlowych. Powinno się sprawdzić również centrum miasta, zwłaszcza ulice Chmielną, Nowy Świat i Marszałkowską, tam można znaleźć sporo interesujących sklepów i butików jeśli chcemy kupić np. coś jak produkty z Jednym z najpopularniejszych miejsc na zakupowym planie stolicy stały się Złote Tarasy, galeria (więcej na stronie) ta ma ponad dwieście sklepów i butików, a jej dużym plusem jest to, że położona jest bardzo blisko dworca.

Kolejnym krokiem może być Arkadia, w chwili obecnej jest to chyba największa z galerii w Polsce, można tam dostać produkty największych światowych marek, nawet tej.

Prezentowany temat jest dla Ciebie intrygujący? Na pewno zainteresuje Cię również nowa publikacja (https://jeger.pl/pl/399-farby-do-drewna), która zawiera zbliżone tematycznie zagadnienia.

Ciekawostką jest to, ze propozycja Arkadii została rozdzielona na kilka działów, a sklepy z każdego z nich są zlokalizowane obok siebie, co znacznie ułatwia zakupy. Oprócz wymienionych galerii warszawiacy i goście często też kupują w Atrium Reducie, Blue City albo Galerii Mokotów, ale poza tym w zasadzie w każdej dzielnicy znajdują się mniejsze sklepy, w jakich również trafić można na coś interesującego.